מאבק מרתק צפוי מחר בשיוט המדליות בהולנד כששני היואבים של הפועל שדות ים, יואב עומר ויואב כהן, מעורבים בו חזק כשרק ארבע נקודות מפרידות ביניהם. כך מסתמן בעקבות הופעה מצוינת של שני גולשי הרוח בהצהריים זה (שישי) עם סיום השיוטים הרגילים של הפסטיבל הימי באגם מדמבליק, תחרות בינלאומית מסורתית.

עומר, סגן אלוף אירופה 2018, זינק שלושה שלבים אל המקום השלישי (3,2,12) כשלחובתו 61 נקודות, ב-3 נקודות יותר מהמדורג שני, סיל הוקסטרה המקומי. כהן, אלוף אירופה עד גיל 21, זינק מהמקום השמיני אל המקום החמישי לאחר יום פנטסטי שכלל שני ניצחונות (1,1,4) והוא רחוק רק 4 נקודות מחברו למועדון, עומר. אגב, אלוף אירופה הטרי, קיראן באדלו המקומי, כבר הבטיח את זכייתו במדליית הזהב.

יואב כהן מפרש 253 (Sander van der Borch) יואב כהן מפרש 253 (Sander van der Borch)

תום ראובני נותר במקום התשיעי (16,7,17) ואף הוא יופיע בשיוט המדליות בשבת, ואילו אופק אלימלך ירד שני שלבים אל המקום ה-12 (13,12,22) וסיים את התחרות כמו גם איתי כפרי שמדורג 14 (4,13,15).

יום מוצלח להפועל שדות ים גם באליפות ישראל לנוער בגלשני רוח המתקיימת במסגרת גביע נהריה ע”ש דוד נהרי, ואשר מסתיימת בשבת. לאחר יומיים של תחרויות בהם התקיימו שישה שיוטים נוצר ראש חץ של שלישייה מובילה משדות ים בגברים אותה מוליך ליאם שגב לפני רוי הלל ועמית גן. גם בנשים שדות ים בפסגה, עם ירדן איסק, שמקדימה את לינוי גבע מנהריה ואת נעמה גרינברג מהרצליה.

כמו כן, יוגב אלקלעי, שייט סירת הלייזר בן ה-15 מהפועל שדות ים, הבטיח היום בצרפת את זכייתו באליפות אירופה עד גיל 16 ועלה למקום השני בקטגוריה עד גיל 18 בתחרות המתקיימת בהייר. אלקלעי סיים היום במקומות 3 ו-6, ומחר יתקיימו השיוטים האחרונים בריביירה הצרפתית שם הוא ייאבק על מדליה גם בקטגוריה הבכירה יותר. באליפות אירופה לסירות הלייזר בוגרים בפורטו, מדורגים שגיא גלנץ 40 ומאור בן הרוש 49 שני שיוטים לסיום, בשבת.