החתירה הפראלימפית הישראלית רשמה היום (שבת) הישג בין לאומי נוסף, כשמורן סמואל, החותרת הישראלית הפראלימפית, סיימה מסלול של 2,000 מטרים במקום הראשון בזמן של 11:03 דקות בתחרות הבין לאומית הראשונה לעונה בגאבירטה שבאיטליה. החותרת הבכירה הדהימה את יריבותיה כשהשאירה מאחור חותרות מאוקראינה וגרמניה.

החותרת, שרק עכשיו זכתה בכבוד הגדול והדליקה משואה בחגיגות יום העצמאות, אמרה: "אין ספק שלפתוח את העונה כשאני מסיימת את המקצה ראשונה זאת ההתחלה הכי טובה, תחושה נהדרת".

אחיה קליין ושי לי מזרחי (באדיבות מרכז דניאל לחתירה)אחיה קליין ושי לי מזרחי (באדיבות מרכז דניאל לחתירה)

הישג נוסף נרשם בגזרת החתירה בסירה זוגית, שם הגיעו אחיה קליין ושי לי מזרחי למקום הראשון כשחצו את קו הסיום בזמן של 8:24 דקות וניצחו את הנבחרות מצרפת, גרמניה ואיטליה. איש הצוות, אחיה קליין, התעוור ב-2013, במהלך נטרול מנהרות חמס בגבול עזה, על יד קיבוץ עין השלושה. הוא החל את דרכו כחותר תחרותי במרכז דניאל כשנתיים לאחר מכן.  

עוד בתחרות הבין לאומית, צוות סירת הרביעייה הישראלי חצה את קו הגמר במקום השישי בזמן של 7:55 דקות, כשמאחוריהם ההולנדים והיפנים. בסירה הישראלית חתרו סאלח שאהין, ברק חצור, מיכל פיינבלט, וסימונה גורן, בהנחיית ההגאית מרלינה מילר. הצוות מתאמן לסירוגין באגם גבירטה שבאיטליה ובמרכז דניאל לחתירה בנחל הירקון.