אליפות אירופה לגלשני רוח הנפתחת מחר (שלישי) בפלמה דה מיורקה היא הראשונה בסדרת התחרויות לקביעת הנציג והנציגה של ישראל במשחקים האולימפיים טוקיו 2020. שאר התחרויות הן אליפויות העולם של השנה והשנה הבאה, וכן התחרות הקדם-אולימפית באתר האולימפי של טוקיו בקיץ הקרוב. 

שחר צוברי, מדליסט הארד האולימפי מבייג'ין 2008, ינסה בגיל 33 להעפיל בפעם הרביעית ברציפות אל המשחקים האולימפיים אבל לא יהיה לו קל מול חבריו הצעירים לנבחרת, כמו למשל יואב עומר, שעמד מעליו בפודיום של יורו 2018 עם מדליית כסף בעת שצוברי זכה בארד. שני צעירים מוכשרים נוספים הם, אופק אלימלך, הגולש שהשיג את הקווטה לישראל בקיץ שעבר כשסיים במקום ה-14 באליפות העולם (9 במדינות), ויואב כהן, אשר כמו יואב עומר, היה אלוף העולם לנוער.

מאמן נבחרת הגברים, גור שטיינברג, שהוביל כמאמן את גל פרידמן לזכייה בשתי מדליות אולימפיות ושותף למדליה של צוברי כמאמן ראשי: "המטרה באליפות אירופה ובשאר התחרויות השנה היא להגיע לשמינייה הראשונה. אם זה יתממש, בתסריט האופטימי נתמודד כבר בשנה הבאה על מדליה. בינתיים, מקומות 8-16  זה הישג סביר, ומתחת לזה כישלון. יצאתי לדרך עם נבחרת רחבה, והמטרה היא להגיע להישגים בדרך לאולימפיאדה. אין עניין בזהות של מי יגיע לשם, אם נגיע בלי הישגים".

מאמן הנשים פייר לוקט סיפר: "עברנו מסע ארוך של למידה וצבירת ניסיון בשנתיים האחרונות, אבל עדיין צריכים לעשות את הקפיצה אל הרמה הגבוהה בעולם. אליפות אירופה היא הארוע הראשון מהסוג הזה כי כמעט כל הצמרת העולמית כאן במיורקה. הגולשות שלנו עדיין נחשבות אאוטסיידריות כרגע, ואני מקווה שבשנה הבאה כבר יהיו שם ממש. קשה לדעת מי מהן תסיים ראשונה במבחנים. באליפות אירופה הציפיות שלי הן טופ 6".  

המנהל המקצועי של ההכנות האולימפיות, אלי צוקרמן: "שיטת הבחירה תוכננה בשיתוף פעולה מלא עם מאמני הנבחרות מתוך מטרה ברורה, הגדלת הסיכוי לזכייה במדליה אולימפית. הספורטאים, המאמנים והצוות מחויבים לחלוטין לתהליך העבודה, הנבחרות נראות מוכנות לאליפות אירופה, אנחנו מתכוננים לעמוד במטרות ההישגיות שהצבנו לאליפות זו ולהביא למדינת ישראל כבוד וגאווה לאומית".