אופק אלימלך זכה במקום השלישי בתחרות גלשני רוח בינלאומית באתר שיארח בחודש הבא את אליפות אירופה, תחרות הקריטריון האולימפי הראשונה בדרך לטוקיו 2020. מדובר בתחרות הכנה בה הנבחרת הישראלית השתתפה במסגרת מחנה אימון במיורקה, אותו קיימה על מנת להתרגל לאתר של יורו 2019, התחרות בה יתחיל המאבק על הכרטיס האולימפי היחיד של ישראל.

קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)

אם לא די בכך, גם במקצה הנשים נרשמה הצלחה רבה למשלחת הישראלית לאחר שקטי ספיצ’קוב סיימה במקום השלישי גם היא. כדי להבין את גודל התחרות, ראשונה סיימה האלופה האולימפית מריו שרלין פיקון הצרפתייה. בדומה לגברים, שתי ישראליות נוספות סיימו בעשירייה הראשונה כשמאיה מוריס דורגה חמישית ונוי דריהן

השייטים הישראלים בתחרות (מערכת ONE)השייטים הישראלים בתחרות (מערכת ONE)

יואב עומר סיים רביעי, שחר צוברי חמישי ויואב כהן עשירי, אם כי האחרון לא השתתף בכל השיוטים, זאת בהנחיית המאמן הראשי גור שטיינברג, מכיוון שהגולש עדיין מתאושש ממחלה קלה. כהן ניצח בשיוט הראשון ופרש משני השיוטים הנוספים שנערכו אותו יום בתחרות בה השתתפו 24 גולשים, 27 גולשות ובה סיימו שני ספרדים במקומות 1 ו-2.

שטיינברג סיכם את המחנה והתחרות: "החדשות העיקריות הן כי שחר צוברי חזר לעניינים לאחר שסבל מפציעה בתחרות הגביע העולמי במיאמי בינואר. כרגע נראה כי הסיכויים של כל ארבעת גולשי הנבחרת לזכות בכרטיס לטוקיו הם שווים ואין דרך להצביע היום על מועמד בולט. אני שמח שזה כך. המבחנים יחזקו אותנו אבל המטרות הריאליות העונה הן טופ 8 באירופה ובעולם. אם זה יקרה אז בשנה הבאה, 2020, אפשר יהיה לדבר על מדליה".