נבחרת גולשות הרוח הישראלית מתאמנת בימים אלה בספרד באתר של אליפות אירופה, שתיערך בחודש הבא ותהיה תחרות הקריטריון האולימפי הראשונה לקראת טוקיו 2020. בין המתאמנות ניתן למצוא את נגה גלר, מנצחת גמר סבב הגביע העולמי האחרון, שמנסה לשוב מפציעה ומתאמנת עם חברותיה לנבחרת, למרות שהיא לא תוכל לקחת חלק באליפות.

מי שמלווה את גלר ומנסה לסייע לה לחזור מפציעתה היא הגולשת הישראלית המעוטרת אי פעם, שזכתה ארבע פעמים באליפות העולם וסיימה שישית באולימפיאדת לונדון 2012, לי קורזיץ. 

קורזיץ נעתרה לבקשת איגוד השייט ונרתמה למשימת הסיוע לגלר על מנת להחזירה לתחרות על הכרטיס האולימפי. אתמול ירדו השתיים לים לראשונה, כאשר השאיפה היא שבהמשך העונה גלר כבר תוכל לגלוש באופן תחרותי.

 לי קורזיץ ונועה גלר (איגוד השייט) לי קורזיץ ונועה גלר (איגוד השייט)

גלר בת ה-24 מבני הרצליה, שסיימה במקום ה-16 באליפות העולם האחרונה והדהימה כשסיימה ראשונה בתחרות גמר הסבב ב-2018 בטרם החלה לסבול משבר מאמץ בירך, מרוצה מאוד מהציוות החדש: “אין מי שיודע יותר מלי מה זה פציעות ואני שמחה שחיברו בינינו. בתור ילדה קטנה הסתכלתי עליה בעיניים נוצצות והנה פתאום היא באה לאמן אותי. זה נהדר. אני מקווה לחזור לנבחרת בעוד חודשיים והמטרה היא טוקיו. קודם כל אני שמחה לסיים חצי שנה קשה, חלקה על קביים, וטוב שהפרק הזה מאחוריי”.

קורזיץ מאמינה שהיא יכולה להעניק הרבה לגלר: "אני כמו אחות גדולה עבור נגה, וכאדם שעבר הרבה פציעות בקריירה אני מלמדת אותה טריקים שמצאתי בהתמודדות הפיזית מול הכאבים ודברים שלמדתי על עצמי. נגה היא פוטנציאל גדול, היא יכולה לזכות במדליה אולימפית כמו כל אחת מגולשות הנבחרת כיום, וזה מאוד מאתגר להביא אותה ממקום נמוך ולהוציא ממנה 120 אחוז. כשאני רואה אותה יש לי פלאשבקים מעצמי בעבר ואני מאמינה בה ובכך שאפשר לצאת מכל מצב ולהביא תוצאות. בינתיים רק התחלנו וזה בעיקר תלוי בבן אדם ובדרכו".

מאמן נבחרת הגולשות, פייר לקונט הצרפתי, נמצא במיורקה עם קטי ספיצ'קוב, נוי דריהן ומאיה מוריס, כשגם ירדן איסק אמורה להצטרף בהמשך. לקונט בנה את תוכנית החזרה לפעילות של גלר ומפקח עליה בצורה צמודה, בתיאום מלא עם המכון לרפואת ספורט במכון ווינגייט ועם היחידה לספורט הישגי.