אם אתם חולי סקי, תסכימו שלאיכות המלון יש השפעה עצומה על החוויה. ובאתרי הסקי בצרפת, הסגנון הפופולרי באתרים הוא דווקא ספרטני יותר: הלינה היא בדרך כלל בבית דירות מפוארים יותר או פחות, ומלון טוב באמת הוא עוף נדיר יחסית. 

אבל טאג' אי מה (taj – i – mah  שפירושו "כתר הירח") שבאתר הסקי לז ארק הופך את חוויית הסקי למשהו אחר לגמרי, ואת סוף יום הגלישה לפינוק אמיתי. המלון ממוקם בגובה 2000 מטר במרחב הסקי parsdiski המכיל בתוכו את האתרים לז ארק ולה פלאן. הגובה הזה מקנה למלון בעל חמשת הכוכבים (שוב, עניין די נדיר), את האפשרות לסקי אין ואאוט גם כשהשלג ממאן להגיע. 

48 החדרים מעוצבים ברמה גבוהה מאד, עם שטיחים רכים למגע, טלוויזיה ענקית, משחקי תאורה, מיטות קינג סייז וחדרי סטנדרט שראויים לתואר סוויטה בכל מלון אחר. מי שמגיע לקומה החמישית ייהנה גם מחדרים בעלי שתי קומות וקירות מסך שצופים היישר למסלולי הסקי. החיסרון היחיד שמצאנו בעיצוב, ובאמת שחיפשנו: מרוב מודרניות, חסר איזה שיק צרפתי שיחבר את המלון לאזור. 

אבל את השיק הצרפתי הזה אפשר למצוא בקלות בשתי המסעדות והלאונג' בר במלון, פרי יצירתו של שף אריק סמסון בעל שני כוכבי מישלן. באוכל ניתן למצוא את המיטב של צרפת: מדגים ובשר ועד לקינוחים הנפלאים, כולל כמובן עגלת הגבינות הנהדרות שמתגלגלת בסיום ארוחת הערב (שאחריה אתם תתגלגלו). 

גם מתחם הספא חדיש ומעוצב להפליא, אך הבריכה לא גדולה כמו שקיווינו שתהיה, ובהתאם לחוקי התברואה של הצרפתים- הטמפ' בג'קוזי היא ספק קרה ספק חמה. אם לשפוט לפי האווירה הכללית במלון, ציפינו למתחם ספא עצום ומטורף יותר, אבל מצד שני- מדובר במלון בוטיק בן 48 חדרים בלבד…

ביקורת נוספת היא קליטת ה WIFI החלשה: איך נעלה תמונות לפייסבוק או לאינסטגרם מהאתר, אם הקליטה חלשה? אנחנו הרי אנשים שלא מתפשרים על פחות מארבעה קווים במניפת הקליטה. אורחים מארצות אחרות, אגב, היו פחות מוטרדים מהקליטה הקלה ואולי אפילו ראו בה יתרון מסוים. 

חנות הסקי של המלון מצטיינת בשירות ובנוחות. הציוד להשכרה חדיש מאד (מצרך מרענן), העובדים דוברי אנגלית רהוטה, שוב, במקרה הזה חשוב מאד להסביר בדיוק מה אוהבים ורוצים ויש מי שמבין מהצד השני. אבל גולת הכותרת היא הפינוק: להיכנס לחנות הסקי כל בוקר ובסיום כל יום ושיורידו לך את הנעליים הכבדות ובמקומם יניחו את נעלי הבית; אין דבר יותר מפנק מזה, ויסכימו איתי כל גולשי הסקי באשר הם. 

מבחוץ, הטאג' אי מה קל מאד לזיהוי. הוא המבנה היחידי בארק 2000 שניחן בעיצוב מודרני, מלא עץ וזכוכיות, ואינו גוש הבטון המאפיין בתי מלון ודירות בגבהים הללו. גם זה יתרון גדול, כי בחזרה מהמסלולים לא תפספסו את הדרך.

הטאג' אי מה ואחיו הנוצץ KOHINOR בוואל טורנס, קרויים על שם היהלומים הגדולים בטבע, וכל פינה במלונות מרגישה כאילו נהגו בה בכפפות לפחות כמו ביהלומים.   

בעד: מיקום סקי אין\אאוט אופטימלי, היוקרה, הפינוק, העיצוב, המסעדות וחנות הסקי 
נגד: הטמפ' בג'קוזי, והקליטה של ה-WIFI 

רוצים גם אתם לנסוע ל-לז ארק? לחצו כאן