אליפות אירופה בסקי מים בסגנון וויקבורד וויקסקיט, שנערכה השנה לראשונה כאן בישראל באגם בפארק בגין בתל אביב, נחתמה היום (שבת) בסבב גמר מרתק ובזכייתו של גיא פירר (19) בזהב, זאת לאחר שקטף את הזהב גם בנוער לפני יומיים. אל פירר הצטרפה הגולשת הישראלית אורי בוז'ו-מסרי (23) שקטפה את הזהב בנשים, במקצוע הוויקסקיט.

פירר, שבונה עצמו כאחד הגולשים הטובים בעולם, לא היה הנציגות הישראלית היחידה על הפודיום, בן זילברמן (15), אלוף ישראל לנוער, זכה במדליית הארד לבוגרים אף על פי שנפצע לפני יומיים בגמר הנוער. את הכסף לקח היום הגולש ההולנדי סם דה האן. אל שלל הזכיות הצטרף גם דן מילשטיין (18) שזכה במדליית הארד בוויקסקיט.

בוז'ו-מסרי, ששנה שעברה זכתה במדליית הכסף באליפות אירופה ובמדליית הארד באליפות העולם, קטפה במגרש הביתי את מדליית הזהב לאחר שגברה על תלמה גארסיה מספרד וג'וליה פן זיני מצרפת.

אורי בוזו על הפודיום (התאחדות אילת) (מערכת ONE)
אורי בוזו על הפודיום (התאחדות אילת) (מערכת ONE)
 

כ-200 מהגולשים הטובים בעולם, מ-25 מדינות, התמודדו בארבעה מקצים שונים (נערים, נערות, נשים וגברים), בתחרות שבה הוכיחו שוב גולשי הנבחרת הישראלית, אותה מאמן פליט "האח הגדול" עמרי בן נתן, את יכולותיהם ולמה ישראל מדורגת בצמרת הטבלה העולמית בענף זה.

ענף הסקי מים פועל בישראל במסגרת התאחדות "אילת" לענפי הספורט התחרותיים הלא אולימפיים, המסייעת לספורטאים ולענפים בציוד, מימון טיסות לתחרויות ומחנות אימונים. כבר היום נחשבת ישראל למעצמה בענף סקי המים, וכבר הוציאה תחתה אלופי עולם ואלופי אירופה גם בבוגרים וגם בנערים, גם גברים וגם נשים.