אז מה? כדור הארץ מתחמם? האימרה הזו נשמעת כמו אגדה משעשעת לעומת מה שהולך עכשיו באירופה. בתכלס, כל התיאוריות המפולפלות והמודלים הממוחשבים לא מחזיקים מים ולא שלג. למזלם של חובבי הסקי והסנובורד המציאות חזקה מכל, ובמציאות זו הרי האלפים טובעים בשלג שנערם שם בשפע ושגשוג מעבר לכל הציפיות.

החזאי דני רופ משתאה בעצמו ומתלהב מהתופעה. "זוכרים את המבטים העגומים שלנו בתחילת החורף, איך דאגו חובבי הגלישה לגבי כמות ואיכות השלג? ובכן, ועכשיו זה כבר סופי ומוחלט - אין מה לדאוג יותר! כרגע יש 2.5 מטר באלפים הצרפתים" מוסיף רופ, "2 מטר באלפים האוסטריים, מטר וחצי של שלג באתרי הסקי באיטליה". מדווח דני כשהוא מביט אל השמיים הכחולים ממרפסת דירתו, ומוסיף, "כשאנחנו כאן בארץ במזג אוויר חמים שכזה, קשה לנו לתפוס מה הולך עכשיו באירופה, כאילו אנחנו בעולם אחר לגמרי.

התחממות גלובלית? (אברהם שרייבר)
התחממות גלובלית? (אברהם שרייבר)
 

הבשורה הגדולה היא שבשבוע הקרוב עומדת להיכנס מערכת עוצמתית של משקעים. "אני לא מחסידי התחזיות לטווח הארוך" מסתייג רופ, "אבל גם התחזיות מצביעות על כמות משקעים חסרת תקדים גם לטווח הארוך. מדובר בחגיגה של שלג בכמויות כאלה, שאפילו אם מעכשיו ישרור באלפים חמסין של 30 מעלות, (ואין סיכוי מעשי שזה יקרה) עדיין השלג יספיק עוד לתקופה ארוכה מאוד".

אספנו עבורכם קצת כמה נתונים לדוגמא:

בטין הצטברו עד כה 2.70 מטר שלג, ובשבוע הקרוב צפוייים לרדת למעלה מ-2 מטר. מדהים לכל הדעות. בוואל טורנס יש כרגע 2.60 מטר שלג, ובשבוע הקרוב צפויים משקעים של כמטר וחצי. באישגל צפויים לרדת בשבוע הקרוב עוד 1.70 ס"מ של שלג, בסן אנטון כמעט שני מטר, ובפאסו טונלה שבאיטליה צפוי לרדת כמעט מטר של שלג, בנוסף על ה-1.20 שיש שם כרגע.

שלג לא חסר פה (מלווי SkiDeal)
שלג לא חסר פה (מלווי SkiDeal)
 

ראוי לציין שהטמפרטורות הצפויות בעשרת הימים הקרובים הם בעיקר אפס ומטה, מה שמבטיח שלג באיכות מקסימלית. (הנתונים באדיבות האתר snow-forecast.com).

הכתבה נכתבה בשיתוף SkiDeal