עם כל הכבוד לשחין, דם וכינים, שלושה שבועות של חופש מבתי הספר והגנים, הם מכה לא קטנה בפני עצמה. אז חיפשנו (ומצאנו!) את החופשה המשפחתית האידאלית לחופשת הפסח הקרובה. תתכוננו למצות, הגדות ושלג. הרבה שלג.

כילדים, חיכינו בפסח לחופשה מבית הספר ולריצה עם בני הדודים סביב שולחן ליל הסדר בחיפושים אחר האפיקומן, חיפושים שתמיד נגמרו ב- "כל הכבוד, סבתא תיתן לך מסטיק", למרות שבכלל בנינו על אופניים. השנה, חופשת החג מבתי הספר והגנים תחל ב-13.4 ותסתיים רק ב-1.5 (!!!) גורמת לפסח להראות כמו חזרה לימי העבדות. אז מה עושים עם הילדים כל כך הרבה זמן? איך הופכים את החופשה האינסופית הזאת לזמן איכות משפחתי? ומה יצית שוב את האהבה לחג החירות? סמכו עלינו, כל התשובות לפניכם.

חירות איט איז!
לא שאנחנו מזלזלים בצמידי החוטים בטיילת אילת, בזרימה של המפל בסחנה או בטמפרטורת המים בבריכת המשושים, אבל בואו נודה באמת - חופש אמתי, הוא חופש בחו"ל. לא מדובר על כזה שמריץ אתכם כל היום בין פארקי שעשועים לילדים, אלא כזה המאפשר לכם ליהנות מכל רגע בזמן שהילדים עוברים חוויות מטריפות בקייטנה. חופש עם נוף בלתי נשכח, אוכל משוגע ואדרנלין לנשמה – כזה שרק חופשת סקי משפחתית יכולה לספק לכם. שמענו את הגיחוך הזה! לקחת את הילדים לחופשת גלישה יכול להישמע קצת כמו בדיחה טובה ורחוקה מהמציאות, אבל תתפלאו לשמוע שמדובר בטרנד היסטרי ומציאותי לחלוטין.

הלכנו במדבר 40 שנה, מגיע לנו קצת שלג
בשנים האחרונות, יותר ויותר משפחות בוחרות לנצל את החופש הארוך מהמסגרות ויוצאות לחופשות סקי משפחתיות. חופשות המציעות את המינון המושלם בין זמן איכות משפחתי, חוויות מלכדות ותפאורה לתמונות פסטורליות למסגור מעל האח, לבין קייטנות היסטריות שמעסיקות את הילדים מ-9:00 בבוקר ועד 16:00 אחה"צ ומשאירות להורים זמן לנופש אמתי. אתם יכולים לקרוא לזה באלאנס משפחתי, אנחנו קוראים לזה- חלום שמתגשם. חלום המאפשר לנו לוותר על הרעיון לשדל את סבתא להצטרף לחופשה המשפחתית כדי לשחרר לנו ערב אחד בלי הילדים. חלום המציע קייטנות גלישה לילדים עם מלווה ישראלי צמוד, הדרכות סקי וסנובורד בעברית והפעלות גיבוש מגוונות, שמשאירות להורים זמן לצאת לקרוע את המסלולים, לחרוש את השלג ולרוקן את הפלאסק, בלי טיפת מצפון.

ליל הסדר באלפים
רגע לפני שאתם שולפים את כרטיס האשראי כדי להזמין חופשה, כדאי שתזכרו: השנה, פסח מוותר על השקת האביב ומגיע רק באמצע חודש אפריל. לכן, מומלץ לכוון את חופשת הסקי המשפחתית לאתרים הגבוהים:

• בפאסו טונלה האיטלקי שמציע 120 ק"מ של מסלולים רחבים ומתונים המתאימים בדיוק למשפחות, השלג לא ידאיג אתכם.

• בטין הצרפתי המשלב חוויית אירוח מפנקת במלונות מפוארים, תוכלו להיות רגועים בכל מה שקשור בכמויות שלג מבטיחות.

• ובוואל טורנס הצרפתי המתפאר בפסגות הגבוהות והמטורפות של האלפים, תיהנו משלג שממשיך לרדת אפילו במאי.

ואל טורנס, הוא אחד האתרים המבוקשים ביותר. השילוב בין 600 ק"מ של מסלולים משוגעים, נוף חלומי, הפסגות הגבוהות ביותר באירופה, שלג משובח ועיירה אנרגטית ופעלתנית שכולה ski-in ski-out , יבטיח לכם חופשת פסח משפחתית שלא דומה לאף אחת אחרת. אם תחליטו לחגוג את ליל הסדר בוואל טורנס, לא תאלצו לפספס את שירת "אחד מי יודע", ותיהנו מליל סדר כהלכתו- עם ההגדה, הקושיות, המצות וכל החגיגה. אם תעדיפו לחגוג את ליל הסדר בארץ, תוכלו לטוס לחופשה מוקדמת יותר, וליהנות מבגטים צרפתיים כפרידה מושלמת מהחמץ.
אז למה אתם מחכים? עזבו את הסמרטוטים, שרפו את החמץ וצאו לחופשה משפחתית מהסרטים שתגרום לכם להתאהב מחדש בחג החירות.

הכתבה נכתבה בשיתוף SkiDeal