אנחנו, גולשי הסקי והסנובורד, היינו מאושרים עד הגג לפני כשבוע וחצי, בזכות כמויות השלג היפות שירדו באירופה, בעיקר בהרי האלפים. אם נשווה זאת לזכייה בלוטו, אמרנו לעצמנו ש "גם לזכות במיליון דולר זה מספיק טוב, לא כדאי להיות חזירים, נכון?".

ובכן, מתברר שסתם הנמכנו ציפיות, כי בשבוע האחרון השלג לא הפסיק לרדת, כשהשמיים המטירו כמויות עצומות של משקעים. וזה עוד כלום. את מה שצפוי לנו בשבוע הקרוב אפשר להגדיר כזכייה בפרס הגדול בלוטו האמריקאי עם מיליארד וחצי דולר, רק שכאן אין רק שלושה זוכים, אלא כל הגולשים כולם ייהנו מהפרס הגדול.

בשבוע הקרוב צפויות סופות רציניות עם כמויות שלג אדירות. קצת מצחיק לדווח על כמויות השלג באתרים, כי גם אם יעברו רק כמה שעות מרגע הכתיבה ועד פרסום הכתבה, יכול להיות הבדל של עוד חצי מטר שלג בחלק מהאתרים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סקי באירופה

אוסטריה
בסן אנטון הצטברו עד עכשיו 160 ס"מ של שלג, ובשבוע הקרוב צפויים לרדות עוד 150 ס"מ. באישגל יש כרגע 70 ס"מ, ובשבוע הקרוב צפויים עוד כ-120 ס"מ של שלג. שוחחנו עם דנה, מלוות סקי העובדת באישגל ותפסנו אותה בזמן נהיגה מהמגורים לאתר. "יורד עכשיו שלג בכמויות לא הגיוניות, אני נוהגת בקושי 10 קמ"ש כי הכביש הוא כמו מסלול גלישה לכל דבר", מספרת דנה בהתרגשות. "לא הפסיק לרדת כאן שלג ארבעה ימים, עם יום שמש באמצע. האוסטרים אוהבים אותי, כי הם אומרים לי שהשלג הגיע יחד איתי".

שאלנו את דנה איך האוף פיסט. "מבחינת הגלישה, כולם עושים כאן אוף פיסט שנבנה מעולה בסופה האחרונה". מדווחת דנה. "אבל הקטע הוא שאתמול גלשתי במסלולים המהודקים לכאורה, ושקעתי בכל מקום. אין אפילו נקודה אחת בנוף שהיא לא לבנה". חצי מטר עד הברכיים. אתה קולט? יש פאודר עבה ומגניב במסלול עצמו, לא באוף פיסט".

הגו פרו עובד שעות נוספות (מלווי SkiDeal)
הגו פרו עובד שעות נוספות (מלווי SkiDeal)
 

צרפת
ב-ואל טורנס הצטברו מהסופות הקודמות כבר 220 ס"מ, והשבוע צפויים עוד 30 ס"מ. בטין יש כרגע 190 ס"מ, ובמהלך השבוע צפוי לנו עוד כחצי מטר שלג. שוחחנו עם גילי, מלוות סקי העובדת ב-ואל טורנס. "אתה לא מאמין מה שהולך פה. לא רק שיורדים פה טונות של שלג, אלא הוא מגיע כמו בהזמנה - ברוב הלילות יורד כאן שלג כבד, ובמהלך היום בדרך כלל שלג קל, ומידי פעם גם ימי שמש, מה שהופך את האתר לגליש לגמרי, גם בסופה. השלג נערם כאן על הגגות בעובי בלתי נתפש, וזו תמונה מדהימה".

גילי מאושרת ממה שקורה גם מחוץ למסלולים. "כרגע אנחנו בהתרעת מפולות בדרגה 4 מתוך 5 ואנחנו מחכים שהשלג מעט יתייצב, כדי שאפשר יהיה להרחיק גם לאוף פיסטים האתגריים יותר. אין שום בעיה לגלוש באוף פיסטים הרבים ליד המסלולים, וכל הישראלים שכאן אומרים שהמסלול עצמו מרגיש כמו אוף פיסט".

איטליה
בשבוע האחרון ירדו בפאסו טונלה כ-50 ס"מ וכרגע יש מטר אחד, ובשבוע הקרוב צפוי לרדת שלג קל, ובעיקר שמש יפה וחייכנית + מידי פעם שלג קל כדי למלא את המצברים. שוחחנו עם גיא שעובד כמלווה סקי בפאסו טונלה. "המצב רוח כאן מעולה. כשאנחנו מספרים לאנשים באוטובוס את המצב באתר, אנחנו זוכים למחיאות כפיים כאילו אנחנו כוכבי רוק".

גם באתרים נמוכים יותר למשל כמו בנסקו בבולגריה צפוי לרדת כחצי מטר שלג בשבוע הקרוב. נראה שהפעם השמיים דואגים לכווולם, ואף אחד לא יקופח.

הכתבה נעשתה בשיתוף עם SkiDeal.