אצטדיון כדורגל שהוסב לזירת רכיבה, סוסים שמגיעים עם הרוכבים מארצות הברית ומשווייץ, זוגות אחים שמתחרים אחד בשני, וטקס מרגש שייערך לזכרה של רבקה וייסברד, מי שזכתה במדליית הזהב במכביה הקודמת, ונהרגה לפני כשנה בתאונת אימונים בניו-יורק. תחרויות הרכיבה (רכיבה אמנותית וקפיצות ראווה) יהוו את אחת האטרקציות במשחקי המכביה ה-20 שיפתחו בחודש הבא.

התחרות תהיה בהשתתפות עשרות רוכבים ורוכבות מ-15 מדינות (אוסטרליה, צרפת, הונגריה, ליטא, אנגליה, גרמניה, ארה"ב, ספרד, ברזיל, שווייץ, קולומביה, מקסיקו, נורווגיה, רוסיה וכמובן ישראל). התחרויות יתקיימו ב-9 וב-10 ביולי (מוקדמות יחידים ונבחרות, וגמר הנבחרות) וב-12 ביולי (גמר היחידים) באצטדיון וינטר בר"ג.

רובין בודנר (יפעת זהר) רובין בודנר (יפעת זהר)

אחד הרגעים המרגשים יהיה כמובן הטקס לזכרה של וייסברד ז"ל, שהייתה הרוכבת שזכתה בזהב לפני 4 שנים בפעם הראשונה שתחרויות הרכיבה נוספו למכביה. הוריה של רבקה יגיעו לישראל לטקס לזכרה, ומי שירכב על הסוס עליו רכבה וייסברד כשזכתה בזהב ב-2013, יהיה נועם דיין, שזכה במדליית הארד בפעם הקודמת וינסה לעלות על הפודיום פעם נוספת.

לצד המתחרים והסוסים מחו"ל, יגיעו לתחרויות גם שופטים בכירים. נעמה אגמון ליכט, מתאמת משחקי המכביה בהתאחדות הלאומית לספורט הרכיבה בישראל: "אנו רואים בתחרויות אלו אבן פינה לפיתוח הספורט בישראל ותחילת חלומן של תחרויות בינלאומיות בישראל ומודים למכביה על שיתוף הפעולה. אנחנו מאחלים לספורטאים תחרות ספורטיבית ומהנה ומזמינים את כל הקהל לקחת חלק בחוויית הספורט המיוחד הזה".

בואו להרוויח ממרוצי סוסים