היום הנועל והאחרון של פסטיבל רויאל אסקוט צפוי להיות לוהט לא פחות מהימים הראשונים, כשעוד שישה מירוצים יוזנקו להם בפעם האחרונה בתחרות של השנה, היום (שבת). כבר ב-16:00 ימתין לנו מירוץ צ'יסהאם, הקרוי על הברון השלישי מהעיירה העתיקה, האחרון שימש כקצין במחלקת סוסים ורכש עבור ממלכת אנגליה.

גולת הכותרת של המירוץ תהיה האם יצליח הסוס של המלכה, לרן בי הארט, לעשות את העבודה עבור משפחת המלוכה ולנצח בפעם הראשונה בקריירה שלו, דווקא על אדמת אסקוט, אחרי שסיים את מירוצו האחרון במקום בהיידוק. דניאל טדאופ על גבו, ווילאם הגאס המאמן. מספר 8, מאסר, תחת הג'וקי וויליאם ביואיק, ינסה להשאר בלתי מנוצח אחרי שניצח במירוץ הבכורה שלו בקריירה. סוס מספר 12, קרוי על שם סדרת הענק "ווסטרלנד" וינסה לנצח בפעם השנייה בשלושה מירוצים, פט סמאלן הרוכב וג'ון גוסדון המאמן, ינסו להבטיח זאת.

מירוץ וולפרטון, הקרוי על מחוז וולפרטון הממוקם בסמוך לאחוזת סנדגריהאם יהיה המירוץ השני של היום ויצא לדרך ב-17:05. אף סוס לאורך ההיסטוריה לא ניצח מקצה זה פעמיים. סוס מספר 2, אראד ינסה לנצח בפעם הראשונה אחרי ארבעה מירוצים עם הרוכב והכוכב ראיין מור. גם סוס מספר 4, סנטרל סקוור של אנדרה אצני המוכשר, נחשב למתחרה חזק כאשר הצליח להתעלות ולנצח שניים מחמשת מירוציו האחרונים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אולפן מרוצי הסוסים מהרויאל אסקוט

אחד המירוצים המרכזיים של היום הנועל באסקוט הוא כמובן, מירוץ הדיימונד ההיסטורי בשעה 18:20. הדיימונד הוא אחד המירוצים הוותיקים באסקוט שפתח שעריו לראשונה ב-1879. לא פחות מעשרה סוסים משמונת המשתתפים במקצה רשמו ניצחון במירוץ האחרון שלהם. ראיין מור שניצח את המירוץ בשנה שעברה עם טויליט סאן יירכב במירוץ על סוס מספר 7 - לימוטו.

מספר 18 המכונה דאנסינג סטאר של הג'וקי המנוסה, דיוויד פרוברט יילך על כל הקופה. וגם סוס מספר  9, מג'יקל ממורי מסקרן מתמיד ויחד עם הג'וקי שהצטיין עד כה בתחרות, ג'יימס דויל ינסה לרשום ניצחון ראשון אחרי שסיים את מירוצו האחרון באדמת יורק במקום השני.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים