פסטיבל רויאל אסקוט 2017 המשיך גם היום (חמישי) ביומן השלישי של התחרויות להיות סוחף ועוצר נשימה, למרות מזג האוויר האפרורי בימים האחרונים - שום דבר לא עצר או קילקל את החגיגה הגדולה של היום הכי יפה בתחרות - הליידיז דיי המסורתי, היום המציג את חגיגת האופנה הכי גדולה של אירופה עם כובעים ססגוניים ביציעים, פרחים ועצים על ראשם של הגבירות ומרוץ יוקרתי אחד כזה שמסדר מפגש ישיר עם מלכת אנגליה הלא הוא מרוץ הגולד קאפ המפורסם של אסקוט ואחד המרכזיים בעולם הסוסים כולו. אולפן מרוצים מיוחד לסיכום אירועי הפסטיבל מחר ב-16:00 בשידור חי בערוץ ובאתר

אחרי יומיים גדושים באדרנלין ובקצב מסחרר, היום השלישי הוסיף להיות מותח וכבר במקצה הראשון של היום קיבלנו קרב על טהרת האי הבריטי כאשר מרוץ הנורפולק הוזנק למרחק של 1,600 מטרים, במקצה הקרוי על שמו של הדוכס ה-16 מונרופולק הצליח הסוס  סו ניישן של הג'וקי המעוטר, ראיין מור לסמן ניצחון ראשון והעניק לרוכב ניצחון שלישי באסקוט. דהירה מוצלחת של הסוס יחד עם המאמן המצוין, איידן אובריאן שהיה אחראי על ההישג.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו באולפן מירוצי הסוסים מהרויאל אסקוט

זמן קצר אחר כן יצא לדרך המרוץ שכל הממלכה עצרה נשימתה בציפיה לו, הגולד קאפ הגדול של אסקוט - ובו 14 רצים דהרו לעבר תהילה אחת, במקצה של לא פחות מארבעה קילומטרים המעניק פרסים של 375 אלף פאונד למנצחים. למלכה אליזבת' השנייה שזכתה בגולד קאפ לראשונה בתולדתיה ב-2013 עם אסטמייט יחד עם הג'וקי המוביל בעולם, ראיין מור, והמאמן סר מייקל סטאוט.

ג'יימס דויל וביג אורנג' אחרי הזכייה (רויטרס)ג'יימס דויל וביג אורנג' אחרי הזכייה (רויטרס)

למלכה הפעם לא היה סוס במקצה אך הסוסים שנכחו דהרו בצורה מדהימה, היממו את הדשא הירוק של אסקוט ומי שחצה ראשון את קו הסיום היה ביג אורנג'. הסוס בן ה-6 השלים ניצחון שני ברציפות והדהים את עולם הסוסים. ג'יימס דויל שהיה על גבו כיכב, רשם ניצחון שני בתחרות ומציין עד כה אירוע מופלא מבחינתו. המאמן המוערך מייקל בל פגש את המלכה. ראיין מור והסוס שזכה בשנה שעברה אורדר אופ סיינט ג'ורג' סיים הפעם במקום השני. 

סוף השבוע הנועל של הפסטיבל צפוי להוסיף להיות דרמטי שלא פחות מ-12 מרוצים מהירים ויוקרתיים יתקיימו בשישי ובשבת. במנה הראשונה של ליל שישי, מרוץ אלבני ייפתח שעריו ב-16:30 ויוציא לדרך את המקצה המיועד לסוסות ברמה השלישית של הענף, בתחרות שקרויה על שמו של מנהלה המקצועי והמיתולוגי של מלכת אנגליה, הנרי הרברט שהלך לעולמו בשנת 2001. 

במרוץ של השנה - הרוכב ראיין מור ינסה להמשיך את המומנטום הנהדר שלו  בפסטיבל ויחד עם סוסה מס' 5 קלימי שסיימה במקום השלישי את מרוץ הבכורה שלו בקורק שבאירלד ותנסה לכבוש את אסקוט, בשעה שגם סוס מס' 6, דפרינט ליג לא אומר נואש כאשר האחרון מגיע אחרי שני ניצחונות ברציפות, מדיליני הסוס עם הג'וקי, אנדריאה אצני ינסה אף הוא ללכת עד הסוף ,אחרי שניצח את מרוצו האחרון בגודווד ברמה גבוהה. 

רויאל אסקוט (רויטרס)רויאל אסקוט (רויטרס)

ב-17:05 עוד מרוץ ידהר לו, יהיה זה מרוץ מלך אדוארד ה-7 למרחק של קצת יותר משני קילומטרים, המרוץ הוותיק שהחל להתקיים באנגליה עוד משנת 1834 ידוע אף בכינוי "הדרבי של אסקוט" הג'וקי שניצח את הגולד קאפ באסקוט ג'יימס דויל יירכב על סוס מס' 1, בסט אופ דיזייס שסיים שניים מבין שלושת מרוציו האחרונים במקום הראשון. קול טו מינד, יהיה הסוס של מלכת אנגליה במרוץ?. הסוס סיים את מרוצו האחרון במקום השלישי ויקבל חיזוק משמעותי בדמותו של אלוף הרוכבים, ג'ים קרואלי.  גם סוס מס' 2, בסט סוליישן ינסה ללכת עד הסוף כאשא פט קוסגרייב ינווט אותו במסלול.

מרוץ רויאל אסקוט (רויטרס)מרוץ רויאל אסקוט (רויטרס)

גם ביום הרביעי של הפסטיבל לא נעצור בלי רגע מלכותי קטן ובשעה 19:00 בדיוק, מרוץ הדוכס אדינברו יוזנק וישלח אל המערכה לפי שעה לא פחות מ-22 רצים במרוץ כמחווה לנסיך פיליפ. הג'וקי הפופולרי, ראיין מור, ניצח את המרוץ שלוש פעמים לאורך ההיסטוריה וינסה לרשום את הפעם הרביעית שלו על סוס מספר 2, בלגרוויה שסיים במקום הרביעי את מרוצו האחרון בנאבאן. סוס מס' 1, אלקאמר רשם  ניצחון בארבעת מרוציו האחרונים ונראה בכושר טוב, סוס מס' 5, פייס דה פאקטס יערוך את מרוץ הבכורה שלו באסקוט אחרי שניצח מרוץ ברמה גבוהה בניוברי וינסה להפתיע 

בואו להרוויח ממרוצי סוסים