פסטיבל הסוסים רויאל אסקוט מגיע ליום השלישי שלו. ביום זה של הפסטיבל, כבר בשעה 18:20 מחכה לנו אחד מרגעי השיא שלו ואחד המרוצים המרכזיים מבין השלושים בסך הכל בימי התחרות, המרוץ שכולם צופים, כולם ערוכים ובעיקר כולם רוצים להניף את גביע הזהב של אנגליה, הגולד קאפ של אסקוט שיסדר מפגש ישיר עם מלכה אנגליה, אליזבת' השנייה. הגביע, שהוענק לראשונה ב-1807, מעניק פרסים של לא פחות מ- 375 אלף פאונד למנצחים. המלכה זכתה בגולד קאפ לראשונה בתולדתיה ב-2013 עם אסטמייט יחד עם הג'וקי ראיין מור. 

סוויט סלקשן מס' 14, של סילבסטרה דה סוזה,ינסה לסדר לברזילאי מפגש היסטורי עם המלכה. אחרי שסיים את שני מרוציו האחרונים במקום הראשון. עוד ירוצו שמות גדולים מהעונה שעברה דוגמת טריפ טו פאריס שגם זכה לפני שנתיים ויעשה טיול נוסף הפעם עם הג'וקי אנדריאה אצני במקומו של גראהאם לי. ראיין מור יירכב על מס' 3 אורדר אופ סט ג'ורג', שמגיע מחייך במיוחד אחרי מרוץ נהדר בלואפרדסטאון. 

מס' 1, ביג אורנג', ינסה לעשות רגע של קסם עם הג'וקי ג'יימס דויל ואלוף הרוכבים של אנגליה, ג'ים קראולי ינסה להוכיח שזו השנה שלו ולהוליך את סוס מס' 8, הארבור לאו להישג גדול אחרי שהסוס סיים את מרוצו האחרון רק במקום השביעי. מי שינסה לגרוף את התהילה יהיה לבטח גם סוס מס' 13, סימפל וארס, סוס יציב וטוב שמסיים את רוב מרוציו בשנים האחרונות בשלישייה הראשונה. אוסיין מרפי, ג'וקי מוכשר ומוערך ינווט מעליו. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אולפן מירוצי הסוסים מהרויאל אסקוט

ואי אפשר לחתום את היום השלישי בלי רגע מלכותי נוסף בשעה 19:35 שמרוץ המלך ג'ורג' החמישי ייפתח בפעם ה-32 שלו בכל הזמנים ויעניק פרס 50 אלף פאונד למנצח במקצה. אחד מגדולי בעלי הסוסים בעולם, שייח' מוחמד יישלח אל המרוץ לא פחות מארבעה מתמודדים מסקרנים. הסוסים: מס' 9, פרסט ניישן, מס' 10, בין באטטה, מס' 16, ג'נאזון ומס' 17-אוזיס צ'ארם. ראיין מור יירכב על הפייבוריט במרוץ מס' 1 של המאמן איידן אובריאן, הומסמאן שסיים שניים מבין שלושת מרוציו האחרונים במקום הראשון. סוס מס' 4, יוטה הוא מועמד נוסף

בואו להרוויח ממרוצי סוסים