היום השני של פסטיבל רויאל אסקוט 2017 נפתח אמש (רביעי) עם מזג אוויר מצוין והמשיך לנפק את סדרת מרוצי הסוסים הטובה בעולם. בבוקר התבשרנו על כך שלראשונה מזה תקופה ארוכה, קודי הלבוש של התחרות כופפו מעט עקב עומס החום באסקוט ומכובדי הקהל יכלו להופיע בלבוש פחות ממלכתי. דבר שהקל מעט על חובשי הכובעים והחליפות. שידורים ישירים בערוץ ONE ובאתר עד יום שישי.

אחרי היום הראשון הדרמטי והמרגש, שישה מרוצים מלכותיים נוספים המתינו לנו באסקוט. כבר במרוץ הראשון והוותיק הג'רזי, הצליח הסוס לי ברבידו הצרפתי להמם את האנגלים על אדמתם. הג'וקי הצרפתי פייר צ'ארלס בודו דהר חזק וטוב והבטיח מקום ראשון וגדול במרוץ הפתיחה של היום השני. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אולפן מירוצי הסוסים מהרויאל אסקוט

הדוכס מקיימברידג', הנסיך וויליס והמלכה מארי זה לא סיפור מאגדות, אלה הם שלושה שמות מהמרוצים הגדולים וההיסטורים שהתרחשו היום. הסוסה הארטייק הדהימה את הצופים והותירה בשוק את רבבות האוהדים ביציעים כאשר דהרה לבד במהירות שיא וחצתה ראשונה את מרוץ המסורתי של המלכה מארי, אדם קירבי שריגש את כולנו בזכייה גדולה בשנה שעברה עם פרופיטיבל, היה חתום גם השנה על  זכייה נוספת ומרגשת באסקוט.  

גם במרוץ הנסיך וויליס לא נשארו אדישים והדרמה הפעם הייתה שייכת שוב לג'וקי הטוב בעולם, ראיין מור שרשם ניצחון שני באירוע. איידן אובריאן היה המאמן גם של הסוס היילנד ריל, שבביצוע מושלם חגג ניצחון מרשים במרוץ המרכזי של היום השני. 

היום, ביום השלישי של הפסטיבל, כבר בשעה 18:20 מחכה לנו אחד מרגעי השיא שלו ואחד המרוצים המרכזיים מבין השלושים בסך הכל בימי התחרות, המרוץ שכולם צופים, כולם ערוכים ובעיקר כולם רוצים להניף את גביע הזהב של אנגליה, הגולד קאפ של אסקוט שיסדר מפגש ישיר עם מלכה אנגליה, אליזבת' השנייה. הגביע, שהוענק לראשונה ב-1807, מעניק פרסים של לא פחות מ- 375 אלף פאונד למנצחים. המלכה זכתה בגולד קאפ לראשונה בתולדתיה ב-2013 עם אסטמייט יחד עם הג'וקי ראיין מור. 

ראיין מור (רויטרס)ראיין מור (רויטרס)

סוויט סלקשן מס' 14, של סילבסטרה דה סוזה,ינסה לסדר לברזילאי מפגש היסטורי עם המלכה. אחרי שסיים את שני מרוציו האחרונים במקום הראשון. עוד ירוצו שמות גדולים מהעונה שעברה דוגמת טריפ טו פאריס שגם זכה לפני שנתיים ויעשה טיול נוסף הפעם עם הג'וקי אנדריאה אצני במקומו של גראהאם לי. ראיין מור יירכב על מס' 3 אורדר אופ סט ג'ורג', שמגיע מחייך במיוחד אחרי מרוץ נהדר בלואפרדסטאון. 

מס' 1, ביג אורנג', ינסה לעשות רגע של קסם עם הג'וקי ג'יימס דויל ואלוף הרוכבים של אנגליה, ג'ים קראולי ינסה להוכיח שזו השנה שלו ולהוליך את סוס מס' 8, הארבור לאו להישג גדול אחרי שהסוס סיים את מרוצו האחרון רק במקום השביעי. מי שינסה לגרוף את התהילה יהיה לבטח גם סוס מס' 13, סימפל וארס, סוס יציב וטוב שמסיים את רוב מרוציו בשנים האחרונות בשלישייה הראשונה. אוסיין מרפי, ג'וקי מוכשר ומוערך ינווט מעליו. 

ואי אפשר לחתום את היום השלישי בלי רגע מלכותי נוסף בשעה 19:35 שמרוץ המלך ג'ורג' החמישי ייפתח בפעם ה-32 שלו בכל הזמנים ויעניק פרס 50 אלף פאונד למנצח במקצה. אחד מגדולי בעלי הסוסים בעולם, שייח' מוחמד יישלח אל המרוץ לא פחות מארבעה מתמודדים מסקרנים. הסוסים: מס' 9, פרסט ניישן, מס' 10, בין באטטה, מס' 16, ג'נאזון ומס' 17-אוזיס צ'ארם. ראיין מור יירכב על הפייבוריט במרוץ מס' 1 של המאמן איידן אובריאן, הומסמאן שסיים שניים מבין שלושת מרוציו האחרונים במקום הראשון. סוס מס' 4, יוטה הוא מועמד נוסף

בואו להרוויח ממרוצי סוסים