קצת אחרי 16:00 אחר הצהריים, ומעט אחרי שהשיירה המלכותית עשתה דרכה מטירת ווינדזור, הפסטיבל המלכותי - הרויאל אסקוט היוקרתי של עונת המרוצים השטוחים יצא היום (שלישי) לדרך. האירוע נחשב לאחד מאירועי השיא בבריטניה ולגדול ביותר בעולם הסוסים. התחרות מפגישה את טובי הסוסים, המאמנים והרוכבים בעולם במרוצים המהירים ביותר במסלול המפורסם והעתיק באסקוט. (אולפן מרוצים מיוחד לקראת התחרויות משודר מהערב ועד יום שישי ב-18:00 בערוץ ONE).

היום הראשון של הפסטיבל היה גדוש באירועים מיוחדים ובלתי נשכחים וכבר במרוץ הראשון “המלכה אן”, הקרוי על שם המלכה המייסדת של הפסטיבל בשנת 1711, נרשם רגע גדול במיוחד עבור הסוס, ריבצ'סטר. הסוס שהיה אחד הפייבוריטים הגדולים של המרוץ, עשה את זה בגאון ובקלות כל הדרך אל המקום הראשון. הג'וקי וויליאם ביואיק כיכב על גבו בדרך לזכייה בסכום כספי של למעלה מ-600 אלף פאונד.

המסלול באסקוט (רויטרס)המסלול באסקוט (רויטרס)

בהמשך היום, הסוסה ליידי אוריליה חגגה ניצחון גדול במרוץ קינג סטנד המפורסם. הסוסה נתנה ביצוע מרשים והדיחה מועמדים בכירים בדמותם פרופטיבל שניצח בשנה שעברה את המרוץ ומארשה. למרות שהיה פייבוריט על כמה סוסים ביום הפתיחה, הרוכב הטוב בעולם, ראיין מור, הסתפק בניצחון אחד בודד ביום הראשון של התחרות אחרי שהפתיע וניצח עם הסוס תומס הובסון את מרוץ אסקוט המסורתי. 

ואי אפשר לסיים יום ראשון באסקוט בלי לציין את השם אולי הכי פופולארי בענף, הרוכב פרנקי דטורי - הג'וקי האיטלקי בן ה-45 כיכב בלמעלה מ-52 ניצחונות לאורך ההיסטוריה ברויאל אסקוט (שיא כל הזמנים). דטורי נפצע בשבוע החולף ובשעות הבוקר הודיעו רשמית בכל רשתות התקשורת העולמיות כי הג'וקי האגדי יחמיץ את התחרויות בהן היה צפוי לקחת חלק. היעדרותו של דטורי היא מכה לא קטנה למהמרים שצפו כי הרוכב המצטיין יעשה את ההבדל על חלק ניכר מהסוסים והתחרויות בהן היה צפוי לדהור.

פרנק דטורי (רויטרס)פרנק דטורי (רויטרס)

גם מחר מחכים לנו מרוצים מרתקים באסקוט ובשעה 16:30 יוזנק לדרך מרוץ ג'רזי העשיר, המעניק פרס של 75 אלף פאונד למנצח. סר מייקל סטאוט הוא המאמן המוביל של המרוץ עם 5 זכיות, האחרון ב-2006 עם ג'רמיי. נכון לעכשיו, 20 סוסים נרשמו למקצה במרוץ עם מספר משתתפים רב. 

סוס מס' 7, אסקובר של הג'וקי האירי המנוסה, פט סמאלן, נמצא בכושר טוב לאחרונה כשסיים את מרוצו האחרון בסנדאון במקום השני ואף ניצח שניים מארבעת מרוציו האחרונים. סלמונוס ביי, מס' 13, של מוליך טבלת הג'וקים של אנגליה, סילבסטרה דה סוזה ינסה לרשום ניצחון מפתיע כאשר גם מס' 5, דאבאן, המוכשר עשוי ללכת עד הסוף. הסוס סיים מרוץ קשה לאחרונה במקום השלישי באדמת ניו מרקט המאתגרת. 

סילבסטרה דה סוזה בפעולה (רויטרס)סילבסטרה דה סוזה בפעולה (רויטרס)

ואם כבר אוירה מלכותית, אי אפשר שלא להזכיר את מרוץ הדוכס מקיימברידג', על שמו של הנסיך וויליאם, שייפתח את שעריו ב-17:40. אופל טיארה מס' 2, מגיע למרוץ אחרי מרוץ מצוין, אותו סיים במקום השני באדמת קורק. אוסיין מרפי המוכשר יהיה על גבו. סוס מס' 5, אלג'אזי של הרוכב אדם קירבי יירצה לרשום ניצחון ראשון מאז נובמבר 2016. הסוס של המאמן רוג'ר וריאן סיים את שני מרוציו האחרונים במקום השביעי והשלישי בהתאמה. מרוץ הנסיך וויליס ייצא לדרך ב- 18:20 ויזניק לדרך את אחד המרוצים הוותיקים והמסורתיים בענף הסוסים. 

מס' 6, הסוס סקוטיש רוצה להזיע וללכת עד הסוף עם הג'וקי ג'יימס דויל. הסוס מגיע אחרי מרוץ משכנע בו סיים במקום השני מבין 26 משתתפים ובמקום ראשון ביורק במרוץ שלפני. סוסה מס' 9, קווינז טראסט תנסה אף היא לרשום ניצחון יחד עם המאמן הוותיק, סר מייקל סטאווט. הסוסה תנסה להפתיע ויש לה את היכולות, על אף שסיימה את מרוצה האחרון רק במקום הרביעי. סוס מס' 2, היילנד רייל ינסה להמשיך את המסורת עבור הג'וקי ראיין מור ולרשום עבורו ניצחון נוסף ברויאל אסקוט. היילנד ריל סיים את מרוצו האחרון במקום הראשון, בקרב קשה שנערך באפסום. 

בואו להרוויח ממרוצי סוסים