האם לראשונה בהיסטוריה יהיה לישראל נציג מתחום רכיבת הסוסים במשחקים האולימפיים? הרוכב היהודי דניאל בלומן, שיצג את קולומביה בתחרויות קפיצות הראווה והשתתף במשחקים האולימפיים בלונדון ובמשחקים האולימפיים בריו, עובר לייצג את ישראל.

בלומן, יליד קולומביה בן 26 ממוצא יהודי שסבו שרד את השואה, קיבל בחודש נובמבר האחרון תעודת זהות ישראלית לאחר שגם התחתן עם אשתו אריאל, רוכבת מישראל. בעקבות נישואיו, הוא ביקש לשנות את סעיף האזרחות שלו בענף ולעבור לייצג את ישראל, מהלך שאושר על ידי ההתאחדות הבינלאומית לספורט רכיבה (FEI). הדבר נעשה גם בזכות לחץ שהפעילו בהתאחדות הישראלית.

הרוכב מדורג בין מאה הטובים בעולם ובגיל צעיר יחסית, אחרי שבלונדון 2012 העפיל לגמר וסיים בין ה-20 הטובים ביותר. החל מחודש ינואר הקרוב הוא יחל להתחרות תחת דגל ישראל, אלא שלהשתתפות בתחרויות הבינלאומיות הגדולות נדרשת תקופת צינון של כשנתיים. למרות זאת, אושרה השתתפותו במשחקי העולם בארה"ב בספטמבר 2018. במקביל, נעשתה פנייה ליחידה לספורט הישגי, שבודקת את האפשרות שבלומן יופיע במשלחת הישראלית לטוקיו 2020, כאשר גם בוועד האולימפי החלו בבדיקת הנושא.

יו"ר ההתאחדות לספורט הרכיבה בישראל, עו"ד כני לאלו, אמר: "אנחנו מודים בראש ובראשונה לדניאל שהסכים להוביל את הנבחרת הישראלית לגבהים שהיא טרם הגיעה אליהם. אנחנו קרובים לסיכום גם עם מאמן אירופאי מוביל שינהיג את הנבחרת להישגים בולטים בזירה העולמית והיינו בקשר עם מספר רוכבים נוספים מהטופ העולמי שחיכו להגעתו של דניאל כעוגן של הנבחרת. אנחנו מכינים תכניות להצטרפותם ולהשלמת נבחרת שתגיע להישגים בטוקיו 2020 ובאליפות העולם 2018".

בואו להרוויח ממרוצי סוסים