הכירו את רוכב הסוסים יונתן ברוך בן ה-34, שגר בארצות הברית. יונתן התחרה לאחרונה בפיוצ’ריטי של אזור דרום מערב ארצות הברית. איגוד הרינינג האמריקאי מחלק את ארצות הברית לארבעה איגודים אזוריים (דרום מערב, דרום מזרח, צפון מערב וצפון מזרח), כאשר האזור בו התחרה, כולל את טקסס ואוקלהומה ונחשב לתחרותי ביותר בענף בארצות הברית.

בסוף החודש הקרוב, תתקיים באוקלהומה סיטי תחרות הפיוצ’ריטי של ה-NRHA, שנחשבת לגדולה בעולם וכוללת פרס כספי של 150 אלף דולר למקום הראשון. בתחרות זו מתחרים רוכבים מכל רחבי העולם עם הסוסים בני השלוש הכי טובים שלהם ויונתן יתחרה ברמות שלוש וארבע.

בהתאם לחוקים, כאשר מותר לכל רוכב להתחרות עם שלושה סוסים בלבד, יתמודד יונתן בתחרות עם Spooks Show Time ,Electric Sailor ,Lil Gun Spark. בעבר, עם Spooks Show Time, ניצח גם את המוקדמות עם ציון של 223 וגם את הגמר עם ציון של 224 ב-"South West Futurity". מסיבה זו, הוכתר לאלוף של רמה ארבע ושלוש. עם Electric Sailor סיים במקום שלישי ברמה שלוש בפיינלס של ה-AQHA. עם Lil Gun Spark יונתן עדיין לא התחרה.

בין התחרויות, יונתן ברוך ערך ראיון קצר.

באיזה גיל התחלת לרכב על סוסים ומתי הגעת לענף הרכיבה המערבית?
”התחלתי לרכב סביב גיל שבע, כאשר בגיל 13 התחלתי להתחרות ברכיבה מערבית בכל התחומים כולל רינינג”.

מתי התחלתם להתייחס לענף הרכיבה בצורה מקצועית?
”בגיל 23 הגעתי לארצות הברית במטרה לראות האם יש סיכוי שאוכל להיות רוכב מקצוען. התאמנתי במשך שש וחצי שנים תחת המאמן קרייג סמארסל שבנה אותי מכלום, לרוכב שאני כיום. נכון לרגע זה אני עומד סביב 160,000 דולר ברווחים”.

איך נראה סדר היום שלך? תספר על הסוסים שלך, איך אתה מחזיק אותם וכמה פעמים אתה מתאמן.
”כיום אני רוכב על כ-15 סוסים ביום, כאשר יש לי בן 30-40 סוסים באימון. יש לי ספונסר עיקרי שזו החווה שאני רוכב בה ושמה Misty Valley Ranch. אנחנו מעסיקים כשלושה עוזרי מאמן ושני מאכפים מעבר לצוות שאחראי על ניקוי תאים והאכלה של הסוסים. אחד מעוזרי המאמן הוא ישראלי בשם ניב בר-עם, שעובד איתי מעל לשנתיים ומתחרה בשבילי ברמות 1 ו-2. שעות הפעילות שלנו הם משש וחצי בבוקר עד שמונה וחצי בערב, כאשר יום ראשון הוא יום חופש אם אנחנו לא בתחרות. אנחנו מתחרים כפעמיים בחודש, כאשר כל חודש יש לנו תחרות שאנחנו משתמשים בה כתחרות הכנה לתחרויות היותר יוקרתיות של אותו חודש”.

מהו ההישג הכי גדול שלך בתחום?
“הניצחון ב-South West Futurity השנה והניצחון באליפות העולם של ה-AQHA ב-ג’וניור רינינג - הם הניצחונות המשמעותיים עד עכשיו בקרירה שלי”.

מהו ההישג אותו שואף להשיג בעתיד?
“המטרות שלי בעתיד הם לנצח את ב-NRHA Futurity  ,NRBC  ,NRHA DERBY וכמובן את ה-WEG World Equestrian Games ובמקביל להפוך לאחד מהרוכבים שמקוטלגים כרוכבים הכי גדולים בעולם עם תואר של מיליון דולר”.

בתור אתלט אתה חייב לכוון לשמיים והשמיים הם הגבול מי הוא הרוכב ממנו אתה שואב את ההשראה?
”אני שואב השארה מכול רוכבי המיליון דולר שיש לנו בענף. כולם מתחרים מאוד מרשימים.

האם תרצה לשוב לישראל וללמד את הדור הצעיר לרכב בענף בארץ?
”אני תמיד שמח להעביר קליניקות ועושה כך בכל העולם. כוונתי להישאר בארצות הברית כדי שאוכל להגשים את מטרות חיי כספורטאי”.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים