סוס מרוצים צעיר תפס את תשומת הלב של אוהדי מרוצי הסוסים האמריקאים בחודש שעבר, כשניצח מרוץ ברמה גבוהה באדמת סרטוגה המפורסמת. הסוס, שהגיע מאורות ברנדווין המוצלחת בארה"ב, נמכר בתחילת פברואר בסכום מציאה של 16 אלף דולרים בלבד, במה שנחשב לסכום פחות מסטנדרטי וצנוע מאד לסוס צעיר שעשוי להיות מבטיח. 

החששות נבעו בעיקר בשל קו הדם של גאנאברה, שהוא לא מוכר ומצליח כמו אלה של מתחריו בסרטוגה. האמא של גאנאברה הפיקה בעברה לא פחות מתריסר סוסים שלא ממש הרשימו בפורטו ריקו וברחבי ארה"ב כולה, אבל דווקא הסוס שלא היו מהמרים עליו בתחילת הדרך ובלי קו הדם המוכר והנכון הוא כעת המפורסם שעשה קפיצת מדרגה מרשימה.

ההתחלה עבור הסייח הצעיר הייתה מושלמת, וכבר לראשונה במרוץ הבכורה שלו במקצה של קצת יותר מקילומטר בחודש יוני במשטח גולפסטארים פארק שבפלורידה, הוא הפגין בגרות וניצח במהירות הבזק שהפתיעה את מאמניו וסובביו. הסוס לא עצר שם, המשיך להתקדם, חזר שוב אחרי כחודש למרוץ נוסף קרוב למיאמי שם ברמה אפילו גבוהה יותר הוא סיים במקום הרביעי והמכובד. 

מאז, גאנאברה ממשיך לעשות שמות ולסקרן פרשנים רבים בארה"ב שהשוו, ביקרו וסימנו את אילן היוחסין שלו אל מול סוסים רבים, על מנת להבין מה באמת מאפיין ומסתתר מאחורי הסוס שהפציע לתודעה בזכות המהירות, הרצון, והכוח הבלתי רגיל שלו ומצליח לסיים תמיד, בין הראשונים. גאנאברה מוגדר כסייח מוצק עם חזה רחב ושרירים אחוריים מרשימים במיוחד, ויהיה מעניין כיצד ימשיך לגדול שהוא נכנס בתוך מספר חודשים לשנה השלישית בחייו.

אם יש משהו בולט בכוכב האמריקאי זה ללא ספק הצעדים הארוכים. הוא נראה איטי תחילה, אך במהלך המרוץ הוא אחד הסוסים הנחושים ביותר, כזה שלא מסתכל לאחור ונותן יותר ממאה אחוז על מנת לעבור ולהדיח את יריביו מהמסלול. 

למרות ההצלחה המהירה, הפרשנים מזהירים ומנתחים שעקב האכילס של הסוס טמון בסגנון הריצה שלו. בשדה עמוס משתתפים שבו אין לו את המקום לדהור לבדו נשאלת השאלה, כיצד ובאיזה ראיה, סגנון או חוכמה יצליח לפלס את דרכו.

לדבריי מאמניו, המטרה הבאה של הסוס היא להצליח במרוצים הקרובים החודש ביניהם האופול סטייקס, שוב בסרטוגה, על מנת להפוך אותו למועמד לגיטימי לאחד המרוצים הגדולים והבולטים בענף בארה"ב ובעולם, הקנטאקי דרבי ב-2017. 

בואו להרוויח ממרוצי סוסים