לא פחות משבעה מסלולים ועשרות מרוצים מרתקים התקיימו להם בסוף השבוע, במסגרת החודש וחצי האחרונים והלוהטים של עונת המרוצים השטוחים באנגליה. המסלול המפורסם בהיידוק אירח שבעה מרוצים ברמות הגבוהות באירופה, והפגיש לא מעט מהסוסים המצטיינים בעונה החולפת, יחד עם הג'וקים הבולטים והמוכרים דוגמאת אנדריאה אצני, פרנקי דטורי ושמות רבים וגדולים אחרים.

חודש ספטמבר, שנפתח לפני כמה ימים, הוא החודש החם האחרון של העונה והמלחמה על הכספים הגדולים במרוצים השווים בין הבעלים, המאמנים והרוכבים לא מפסיקה ואף תופסת תאוצה וכמו כן גם המאבק העיקש על תואר אליפות הרוכבים של בריטניה. 

באחד המרוצים המרכזיים של יום שבת, הרד מייל שמתנהל למרחק של 1200 מטרים, התחרו עשרה רצים על סכום פרסים יוקרתי ובעיקר נתנו הזדמנות נוספת להציץ שוב בסוסים המרתקים, בדמותם של קונווי, מאסטר דה וורלד, ברייטון רוק, מיצ'ם סוואגר ועוד. את מוקד תשומת הלב של המקצה המסקרן סיפק דווקא הסוס גבריאל שיחד עם מאמנו, ריצ'רד פאהי, ניסה לחצות את רף הרווחים שלו שנעמדים בכיותר מ-700 אלף פאונד בקריירה.

הסוס פרנקל האגדי (רויטרס)
הסוס פרנקל האגדי (רויטרס)
 

הסוס, שממשיך להתחרות ברמות הגבוהות שלו גם לאחר שטיפס ועבר לאחרונה את גיל שבע השנים שנחשב מבוגר בלשון המעטה עבור סוס המתחרה במרוצי ספרינט. הסוס התחיל נהדר את קריירת המרוץ שלו ובשני מרוצים גדולים לסוסים צעירים בשנת 2011 קנה את עולמו, בהמשך אף המשיך להרשים ולהצליח במרוצים בקבוצת הרמה הגבוהה בעולם, וסיים את מרוץ חייו במקום השלישי מאחורי סוס המירוץ שנחשב לטוב בהיסטוריה. פרנקל במסגרת הססאיקס לפני כמה שנים.

פאהי, מאמנו הוותיק והמנוסה, אמר לקראת המרוץ: "יש לו הזדמנות גדולה לעשות את זה, הוא פשוט נראה מדהים לאחרונה". העקביות של גבריאל דווקא במרוצים גדולים נתנו את הטון והרבה האמינו שיוכל לסיים במקום הראשון או השני. אך חלומות לחוד ומציאות לחוד, גבריאל לא ממש הסתדר עם המשטח ולא הצליח לתפוס מקום בשלישייה וסיים הרחק מאחור רק במקום השישי. 

במרוץ עצמו, הסוס שנמצא בתקופה פנטסטית, הת'ל, רשם ניצחון שני ברציפות. אחרי שהמרוץ האחרון שלו היה בניוברי לפני שנה, הסוס סגר מעגל, הגיע מוכן בדיוק לרגע הזה בשביל להעניק למאמנו היציב, וויליאם האגאס הצלחה נוספת באחד מהקרבות הטובים של השנה.

הסוס פרנקל. הטוב בהיסטוריה (רויטרס)
הסוס פרנקל. הטוב בהיסטוריה (רויטרס)
 

בתחילת הערב במסלול בהיידוק עוד הספיקו לרוץ גם שניים מהבנים של הסוס פרנקל, שכאמור דורג בעברו כסוס הטוב ביותר בהיסטוריית מרוצי הסוסים. צאצאיו הסוסים - קנקו ופרנקוס, יצאו לקרב ובו הצליח פרנקוס יחד עם הג'וקי, פרנסיס נורטון, לחצות ראשון את קו הסיום תחת מזג אוויר גשום ומשטח רטוב במיוחד. פרנקוס רשם את ניצחונו השני העונה בחמישה מקצים והשני ברציפות בהיידוק שם הסוס נותר בלתי מנוצח. קנקו הבן השני שגם כן ניצח במרוץ הבכורה שלו לפני מספר חודשים ופחות הרשים בשלושת המרוצים שאחריהם סיים את המקצה רק במקום השלישי, ונדמה שפחות הסתדר עם תנאי המשטח והאקלים. 
 

הג'וקי הפופולארי, ראיין מור, שחזר לרכב בשבוע שעבר אחרי פציעה, שב לרכב על הסוסים של מלכת אנגליה ובמרוץ הראשון במסגרת יום המרוצים באסקוט רשם ניצחון עם הסוס בבעלותה, כשערך את הופעת הבכורה בקריירה שלו. פרונטיפיס בן השנתיים, הסוס של המאמן סר מייקל סטאואט שייט נפלא לניצחון בכורה מרשים, והעניק למור את ניצחונו ה-60 העונה. אך למרות עונה מרשימה עד כה, מסתמן שגם העונה הג'וקי המעוטר והרווחי ביותר בחמש השנים האחרונות בענף בבריטניה יסיים עונה שביעית ברציפות ללא תואר אליפות הרוכבים של אנגליה.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים