כוח סוסה: קילומטר ב- 56 שניות ו-20 מאיות לקח למאקז אנג'ל לחצות ראשונה את קו הסיום במרוץ הסוסים נאנט'תרופ' שנחשב לאחד המקצים המהירים באירופה במסגרת פסטיבל יורק שהתקיים בשבוע שעבר. 

רק בת חמש אבל עם שפע של יכולת ורצון בלתי רגיל לסיים תמיד במקום הראשון. מאקז אנג'ל הוכיחה ביורק שזה הרבה יותר מרק מזל או הופעה אחת יוצאת דופן, אלא עבודה קשה על המסלולים, באימונים ובמשטח וכאן בדיוק באה לידי ביטוי ההצלחה האדירה של מאמנה הטוב והמפורסם, מייקל דודס. המאמן הוותיק ממחוז דראם שהחל לאמן לפני 26 שנה בדיוק, הצליח להכין אותה באופן המושלם ובהכנה האופטימלית ביותר לרגע השיא הכי גדול של השנה, מרוץ הספרינט הכי מהיר של יורק.

מאקז אנג´ל (רויטרס)
מאקז אנג´ל (רויטרס)
 

הסוסה מאורוותו של דיויד מאת'קליפ עבדה קשה מגיל צעיר ובמרוצה הראשון בגיל שנתיים סיימה במקום הרביעי כאשר מהרגע הראשון התברר לסובבים אותה שההתמחות העיקרית שלה תהיה מרוצי הספרינט הקצרים. בשנת 2014 הוסיפה עוד ארבעה ניצחונות שבכל רגעיה הגדולים כיכב הגו'קי שמכיר אותה יותר טוב מכולם, פול מלרנן שראה ורכב בעשרות מרוציו בחייו.

בשנה שעברה מאקז אנג'ל העלתה הילוך והייתה לאחת הסוסות הבודדות באנגליה שהייתה בלתי מנוצחת ואחרי מרוצים נאים בהיידוק ובגודווד הגיע הרגע הגדול עבורה כשהצליחה לנצח את המרוץ המרשים ביותר בקריירה שלה, ברמה הגבוהה בעולם ממש כמו השנה, הנאנט'תרופ של יורק. ההצלחה הגדולה שלה ליוותה את מייקל דודס לאורך כל העונה ושמו הפך להיות מקושר למאמן סוסות מצליח בתחום המקצים הקצרים בענף.

העונה הסתפקה מאקז אנג'ל בשלושה מרוצים בלבד שבאחד מהם במסגרת אירועי הרויאל אסקוט המלכותיים היא סיימה במקום הלפני האחרון מבין 17 משתתפים. דודס אמר בסיום שהדשא באסקוט היה קשה מדי ולא נוח עבור הסוסה שלא הסתדרה עם המשטח וחשף שאחד הסודות של הסוסה זו הצלחה במשטחים מעט בוציים ורכים. הגשם שפקד את יורק בדיוק ביום המרוץ השנה ענה בדיוק לתנאים של אנג'ל על מנת לעשות את העבודה על המשטח שבו היא כנראה הסוסה הכי בולטת בענף.

מאקז אנג´ל (רויטרס)
מאקז אנג´ל (רויטרס)
 

הבעלים והצוות מקצועי סיפרו אחרי המרוץ שהם בקושי ישנו בלילה בעיקר שוב בשל העובדה שרק דשא מתאים יהפוך את החלום שלהם שוב למציאות ומאקז אנג'ל תשחזר את ההיסטוריה ותסיים גם השנה כנגד כל הסיכויים שוב במקום הראשון.

במקצה שהתחרו הסוסים שהכי הרשימו השנה במרוצים מהירים דוגמת: וושינגטון די סי, לימאטו ורבים וגדולים אחרים. מאקז אנג'ל השאירה אבק או בוץ אם תרצו ובעיקר הכל חוץ מסימני שאלה. מלכת הצפון נותרה הסוסה המהירה בעולם. אם תתגעגעו לקסם שלה היא צפויה להכות שוב השנה כשהסוסה תצא למפגן מהירות נוסף ומרתק במסגרת האירוע הנועל של עונת המרוצים הסדירה והשטוחה בפסטיבל הסיום "הצמפיונס דיי" באוקטובר. גם אם לא תנצח שם דבר אחד בטוח, מאקז אנג'ל הוכיחה שסוסות מאגדות קיימות לא רק בסרטים, גם במסלולים. 

בואו להרוויח ממרוצי סוסים