ארבעה ימים של הפתעות, קצב ודרמה בפסטיבל יורק איבור נחתמו היום (שבת). הפסטיבל הגיע לקיצו עם חגיגה גדולה ביציעים וחתם סוף שבוע גדול ומהנה של מרוצים, כאשר אפילו מזג האוויר האפרורי והקודר לא קילקל את השמחה בצפון יורקשייר.

אחרי ההפתעות בימים האחרונים, השיאים שניפצה אמש הסוסה המהירה באירופה מאקז אנג'ל, ואחוזי ההצלחה שממשיך לספק הג'וקי האיטלקי אנדריאה אצני, לא יכולנו לבקש סיום מתוק וטוב יותר לאחד מאירועי הסוסים הגדולים והאחרונים של עונת המרוצים השטוחים באנגליה. המרוצים שודרו לראשונה בישראל בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD ללקוחות HOT ,yes וסלקום tv מדי יום ולוו באולפן מרוצים מיוחד.

סיכום היום ה-4 לפסטיבל הסוסים יורק איבור

אחרי שאמש הצליח פרנקי דטורי לרשום סוף סוף את ניצחונו הראשון בפסטיבל, הג'וקי האיטלקי, אחד הרוכבים המעוטרים ביורק בכל הזמנים, חיפש ניצחון שני במרוץ הראשון, מרוץ ג'ק ברי. דטורי הצליח להצעיד את הסוס שלו, דארק רד, רק למקום השני, בשעה שסקרלט דרגון של לוק מוריס הרוכב הנהדר הצליח לעשות זאת שוב ולנצח בפעם השלישית בארבעת מרוציו האחרונים. 

מרוץ סטרנסייל, שהתנהל למרחק של 1800 מטרים, נחנך לראשונה לפני 30 שנה בדיוק. דניאל טדהופ, הרוכב  שניצח בו בשנתיים האחרונות, רצה להמשיך לשבור שיאים, אך הפעם זה היה תורו של וויליאם ביואיק שרשם את ניצחונו הראשון באירוע. הנורבגי בן ה-28 שחזר מהשעייה, נראה קליל על המסלול והוליך בצורה משכנעת את הסוס סקוטיש לניצחון קל, תוך שהוא מקדים את הסוס יורקר שרץ את מרוצו האחרון לפני כמעט שנתיים בדרום אפריקה. 

וויליאם ביואיק (רויטרס)
וויליאם ביואיק (רויטרס)
 

המרוץ השלישי היה המירוץ המרתק של הערב, מירוץ משווה בו השתתפו 13 סוסים. שמות בולטים מהעונה האחרונה התאמצו והזיעו על המסלול, אבל מי שסיים בסופו של דבר עם ידו על העליונה היה וול אופ פייר שהדהים את כל הפייבוריטים. הסוס שסיים את מרוצו האחרון במקום העשירי, התאים בדיוק למשטח הרטוב והבוצי, למרות שפתח את המרוץ במקום האחרון התגבר על הקשיים וסיים בהפתעה חסרת תקדים במקום הראשון. סביר להניח שהמאמן המצוין, הוגו פלאמר לא בנה על ניצחון במקצה, אבל נשמע מאושר בסיום ואמר: "אני שמח שירד גשם, זה המשטח המתאים בדיוק עבורו".

הרבה כסף המתין במרוץ הרביעי, בו הוענקו למנצחים פרסים בסך 300 אלף פאונד, וטובי הרוכבים והמאמנים הציבו את הסוסים במקצה. לאחר שכבר ניצח שני מרוצים, וויליאם ביואיק המשיך לדהור וסיים מירוץ שלישי ברציפות כשידו על העליונה. בלו פויינט, הסוס שלו ושל המאמן, צ'רלי אפלבי הציג מרוץ נהדר בגודווד אשתקד וסיים בחוסר מזל רק במקום השני. הערב הוא לא השאיר מקום לספקות, חגג בגאון מקום ראשון, והעניק לביואיק ערב חלומי. 

פסטיבל יורק (רויטרס)
פסטיבל יורק (רויטרס)
 

במרוץ איבור על שם הפסטיבל, ואחד המרוצים המשווים היוקרתיים של העונה, התחרו 21 סוסים על פרס ראשון של 175 אלף פאונד. בתום דרמה גדולה בקו הסיום, הסוס בן ה-6, הארטברייק סיטי הצליח לגבור על כולם יחד עם הרוכב האלמוני, אדם מקנמרה.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים