מרוצי סוף השבוע ביורק המשיכו לרתק גם הערב (שישי), כאשר לא פחות מ-50 אלף צופים מילאו כל חלל ביציעים המפורסמים של יורק תחת מזג אוויר גשום וקודר. היומיים הראשונים של הפסטיבל אופיינו כזכור בדרמות והפתעות גדולות, ובו ניצחו לא מעט מהסוסים שרגליהם דרכה בפעם הראשונה אי פעם באדמת יורק המיתולוגית.

הרוכבים, אנדריאה אצני וג'יימי ספנסר שכיכבו ביומיים הראשונים ניסו להמשיך את המומנטום גם הערב הזה, בשעה שרוכבים כמו פרנקי דטורי, ג'יימס דויל וויליאם ביואיק עדיין המתינו לניצחון הבכורה שלהם באירוע.

המרוצים משודרים בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD ללקוחות HOT ,yes וסלקום tv מדי יום עד שבת , מ-15:30 עד 18:00.

במרוץ הפתיחה של היום השלישי, הסוס בראסנטי לא השאיר ספק והצליח בתום פוטו פיניש משולש בסיום, להכריע ולהעניק למי אם לא, אנדריאה אצני, ניצחון רביעי בתחרות. בראסנטי, שקיבל תוספת משקל של 12 קילו, הצליח לנוע נפלא לאורך המשטח ואחרי שסיים את מרוצו האחרון במקום השני, הגדיל וניצח את המקצה לשמחתו של המאמן שלו, רוג'ר וריאן, שחגג ניצחון בכורה ביורק. וריאן סיפר בסיום שלמרות ההצלחה, הסוס לא צפוי לרוץ עוד השנה ויחל את מסעו לקראת העונה החדשה, בשנה הבאה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סיכום היום ה-3 בפסטיבל הסוסים יורק איבור

במרוץ השני היה תורו של הסוס קווסט פור מור לעשות את ההבדל. הסוס צלח מרוץ של למעלה משלושה קילומטרים בקרב ששלט בו לאורך כל אורכו. ג'ורג' בייקר, הרוכב המנוסה וזה שנחשב לאחד הבכירים באירופה, רשם את ניצחונו הראשון בפסטיבל. אחרי שניצח פעמיים באירוע, במרוץ השלישי הג'וקי, ג'יימי ספנסר דהר לעבר ניצחון שלישי, כאשר דהר על נמורליה שהייתה הפייבורטית הברורה במרוץ העיר יורק שהתנהל למרחק של 1400 מטרים. הסוסה, שהייתה הפייבורטית עוד בתחילת המקצה, שלטה ללא עוררין ורשמה ניצחון שני ברציפות על המסלול ביורק. במרוץ המרכזי של הערב, הנאנת'רופ, התמודדו 20 מהסוסים המהירים ביותר באירופה לקרב שבו הוענקו 600 אלף פאונד למנצחים.

כל הסוסים המוכרים והמהירים ביותר ביבשת השתתפו בקרב של קילומטר בודד, וכל זאת על מנת להכריע מי הוא הסוס או הסוסה המהירים. בשנה שעברה הצליחה הסוסה מאקז אנג'ל לנצח בזמן שיא של פחות מ-58 שניות ולעשות היסטוריה, והיא יציאה למשימה שמעטים הסוסים בכל הזמנים שהצליחו לעמוד בה - לנצח שנה שנייה ברציפות ולהישאר המהירה ביבשת. מאקז אנג'ל פתחה חזק ונראתה נהדר כבר בפתיחה ושמרה על פער סביר מלימאטו שדלק אחריה.

בשניות ההכרעה הצליחה הסוסה שוב לעשות את הבלתי ייאמן, לחצות באופן הירואי את הקו ראשון ולהבטיח את תואר המהירה בעולם, שנה שנייה ברציפות. הג'וקי פול מלרנן, כמובשנה שעברה, עשה זאת שוב על גבה וציין את ניצחונו ה-56 בכל המסגרות. מאמן הסוסה המצליח, מייקל דודס אמר בסיום: "לא ישנתי כל הלילה, לשמחתי הגשם שירד התאים בדיוק לתנאים שהיא אוהבת, היא אחת הסוסות הכי מהירות שפגשתי בחיי"

היום האחרון של הפסטיבל צפוי להיות לוהט במיוחד וכבר בשעה 15:45 יוזנק מרוץ ג'ק ברי המפורסם, ויעניק סכום פרסים של קרוב ל-100 אלף פאונד למנצחים למרוץ לסוסים בני שלוש ומעלה. סוס מס' 5, אריק דה רד ינסה לנצח לראשונה אחרי חמישה מרוצים ללא ניצחון, הסוס סיים את מרוצו האחרון בגודווד במקום התשיעי. הג'וקי האיטלקי הפופלארי, פרנקי דטורי, ינסה להוליך את סוס מס' 6, דארק רד, לניצחון רביעי בחמשת מרוציו האחרונים, אחרי שסיים את המקצה האחרון במקום הרביעי באפסום.

ב-16:15 יתקיים אחד המרוצים המרכזיים של היום הנועל, ובו 1800 מטרים יפרידו בין עשרה רצים לניצחון, במקצה שרוב המשתתפים ניצחו לפחות פעם אחת בקריירה שלהם. לפי שעה, הסוסה של מלכת אנגליה, דיפלומה, צפויה לקחת חלק במרוץ, אחרי שניצחה את מרוצה האחרון באותו מסלול לפני כחודש בדיוק.

המרוץ שיחתום את החגיגה יהיה מרוץ גימקראק, שיצא לדרך ב-17:25. במרוץ ישתתפו חלק טובי המאמנים והרוכבים באחד המרוצים המעניינים העונה. סוס מס' 2בלו פויינט, ינסה להעניק לוויליאם ביואק ניצחון בפסטיבל, אחרי שסיים שניים משלושת מרוציו האחרונים במקום הראשון. ביואיק, שחזר מהשעייה לפני כשבועיים, ינסה להדביק את הפער בצמרת הרוכבים של אנגליה כשנותר חודשיים לסיום העונה. סוס מס' 3, דרים אוף דרימז של ג'יימי ספנסר, ינסה לשוב לנצח אחרי הניצחון בהיידוק בחודש מאי האחרון.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים