אחרי שסיפק לקהל עשרות רגעים מפתיעים במסלול המרוצים אמש (רביעי), פסטיבל הסוסים יורק המשיך לנפק מרוצים מרהיבים גם הערב (חמישי) במסגרת היום השני של התחרות המכונה גם ה-"ליידיז דיי" ובו הנשים הצבעוניות ביציעים מציגות את מיטב האופנה הבריטית הטיפוסית. לא פחות מ-60 אלף צופים פקדו בשעות אחר הצהריים המוקדמות את אחד ההיפדרומים העתיקים באי הבריטי. משטח הדשא המצוין ביורק סיפק שוב מקצים מהירים במיוחד והוסיף לחלק פרסים יוקרתיים בשווי של מיליוני פאונד לבעלים המאושרים שחיכו כל השנה להכשיר את הסוסים הטובים מאורוותם לאחת מסדרות המרוצים הקלאסיות השטוחות האחרונות של אנגליה. 

המרוצים משודרים בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD ללקוחות HOT ,yes וסלקום tv מדי יום עד שבת, מ-15:30 עד 18:00 ובליווי אולפן מרוצים מיוחד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סיכום היום ה-2 לפסטיבל הסוסים יורק איבור

סמוך לשעה 16:00 נפתח מרוץ פרמייר הראשון שהזניק סוסים צעירים בני שנתיים למקצה ששלושה ימים לפני האירוע נרשמו אליו מספר שיא של כמעט 200 סוסים. בסופו של דבר רק 18 התייצבו לקו הזינוק והייתה זו הסוסה הצעירה בת השנתיים שגנבה את ההצגה ופתחה מבערים בפתיחה. שון ליווי הצעיד את הסוסה סטורמי קלאודס למקצה חלומי שהעניק למאמנה ריצ'רד האנון חיוך אדיר בסיומו. המאמן המאושר אמר בסיום: "סוסה מוצלחת שכיף לאמן אותה". 85 אלף פאונד חיכו למנצחים במרוץ השלישי הקליפר שיצא לדרכו למרחק של 1,600 מטרים והוציא לדרך סוסים לקרב ברמה השנייה בענף. הסוס פירמננט היה המהיר ביותר וזה שהצליח לחצות ראשון את קו הסיום בתום ערבוביה בישורת האחרונה. הג'וקי הצעיר והמוכשר דניאל טדהופ שניצח בסוף השבוע האחרון בארה"ב, המשיך את המומנטום הנפלא שלו ורשם ניצחון 37 העונה בכל המסגרות. 

במרוץ יורקשייר, המקצה המרכזי של היום השני של התחרות ואחד המרוצים המסקרנים בפסטיבל כולו, נרשמה הפתעה גדולה כשהסוסה סבנת' אבן חצתה נהדר את קו הסיום ראשונה אחרי שהצליחה להתגבר על פאונד וקווינז טראסט הפייבוריטיות. המרוץ שנחנך לראשונה ב-1968 המשיך לספק את הסחורה גם השנה, המאמן הוותיק סר מייקל סטאוט שניצח במסלול לא פחות מתשע פעמים, לא הצליח השנה ופינה את מקומו למאמן המעוטר איידן אובריאן ששוב סוסיו הרשימו ברגעי ההכרעה. אובריאן בשלב הזה המאמן המנצח של הפסטיבל כאשר לא מעט מהסוסים שלו אף סיימו בשלישייה הראשונה.

המאמן המעוטר איידן אובריאן (רויטרס)
המאמן המעוטר איידן אובריאן (רויטרס)
 

גם היום (שישי) מנת מרוצים גדושה מחכה לכם במסגרת אירועי סוף השבוע של יורק. ב-15:55 ייפתחו תאי הזינוק לראשונה עם מרוץ ספיישל רייס ובו ינסה הסוס בראסנטי, שניצח שלושה מחמשת מרוציו האחרונים, לעשות זאת שוב בבמה הגדולה מכולן. על גבו יירכב הג'וקי שלפי שעה עושה את הפסטיבל המוצלח ביותר, האיטלקי אנדריאה אצני. הסוס צ'אנסרי של הרוכב דניאל טדאופ ינסה לעשות את ההבדל למרות שסיים את מרוצו האחרון במקום ה-12 בריפון.

ב-16:30 יעניקו גם את הגביע של התחרות כשמרוץ גביע יורק ייפתח למרחק של למעלה משלושה קילומטרים. 

הסוסים שהצטיינו במקצה יתחרו חודש לאחר מכן באירוע המרכזי של דונקסטר - הנחשב לאירוע המרוצים הגדול האחרון של העונה. חמישה סוסים ניצחו את המקצה פעמיים לאורך ההיסטוריה, האחרון אופניין פול ב-2010 ו-2011 יחד עם פרנקי דטורי. הסוס המעניין ביותר במקצה יהיה טריפ טו פאריס שיתחרה שוב עם הרוכב המנוסה גרהאם לי, אותו צמד שהוליד ניצחון היסטורי בגולד קאפ של אסקוט בשנה שעברה. הסוס בכושר טוב וסיים את מרוצו האחרון במקום השלישי בניוברי. 

יורק היום השלישי  (רויטרס)
יורק היום השלישי (רויטרס)
 

קצת יותר משעה לאחר מכן, ב-17:40, כל העיניים יהיו נשואות למקום אחד, מרוץ שאסור למצמץ בו, מרוץ הספרינט נאנת'רופ למרחק של קילומטר אחד במרוץ הסוסים שנחשב למהיר ביותר בעולם. הסוס מאקה אנג'ל הרעיד את עולם הסוסים כאשר ניצח בשנה שעברה בזמן של פחות מ-58 שניות. פול מלרנן היה הג'וקי שעשה על גבו את ההיסטוריה בשנה שעברה. סולי פאואר, אחד הסוסים המוכרים בהיסטוריה הבריטית, ניצח את המרוץ פעמיים ב-2010 וב-2014. במרוץ של השנה ינסה הסוס גולד דרים של מרטין הארלי לרשום ניצחון אחרי אחרי שלושה מרוצים בהם סיים מחוץ לשליישיה הראשונה. המאמן רוברט קאוול בטוח שהסוס יגיע בכושר טוב יותר לרגע האמת. הסוסים ווישינגטון די סי וטייק קאבר שהיו שניים מהסוסים הבולטים השנה, יהיו מועמדים אף הם לחצות ראשונים את קו הסיום ולהפוך לסוסים המהירים ביותר בהיסטוריה.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים