עם עשרות אלפי צופים ביציעים נפתח לו הערב (רביעי) ביורקשייר שבאנגליה סדרת מרוצי הסוסים המהירה ביותר בעולם. פסטיבל יורק, שנחשב לאחד מאירועי הקיץ הגדולים בעולם הסוסים, מושך אליו מדי שנה את הסוסים, הרוכבים והמאמנים הבולטים ביותר בענף, המתחרים על קרבות מרתקים ברמות הקושי הגבוהות באירופה. המרוצים משודרים בערוץ ONE, אפיק 50 באיכות HD ללקוחות HOT ,yes וסלקום tv מדי יום עד שבת, מ-15:30 עד 18:00 ובליווי אולפן מרוצים מיוחד.

כבר במרוץ הראשון צפינו בקצב מסחרר שמרוץ סימפוני הזניק 10 רצים לדרכם. אחרי מאבק עיקש במרוץ החימום הרשמי של יורק ניצח סוס מס' 5 בום דה גרום של הג'וקי המצליח, אנדראה אצני. אצני, שרשם את ניצחונו ה-53 בכל המסגרות, אמר בסיום המשטח: "ביורק הוא פשוט פנטסטי, אין ספק שהסוס התחבר אליו". סוס מס' 8, דיוק אופ פירנצה, היה קרוב אף הוא לעשות היסטוריה במרוץ, אך הוכנע ממש בקו הסיום וסיים רק במקום השני.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
סיכום היום ה-1 לפסטיבל הסוסים יורק איבור

במרוץ השני נרשמה דרמה גדולה תוך שעה. סייפקס, שניצח את מרוצו האחרון באדמת סקוטלנד, הרשים והדיח את כל הפייבורטים במקצה. ג'יימי ספנסר, שכיכב על גבו, טען בגילוי לב אחרי המרוץ שהמאמן של הסייח בין השנתיים קווין ריאן אמר לו כי הסוס הוא הטוב ביותר באורוותו. במוקד הערב עמד המרוץ המרכזי, ג'ודמאונטה אינטרנשיונל שהעניק פרסים כספיים של למעלה ממליון פאונד.

אחרי שצלח היטב את המרוץ השלישי של היום, הג'וקי שימי האפרנאן רצה להוליך את אחד הסוסים הפייבורטים, היילנד ריל מאורוותו של המאמן המעוטר, איידן אובריאן לניצחון היסטורי, כאשר גם הסוס מוטאקייף של הרוכב פול האנגאן היה בתמונת הניצחון לפי סוכנויות ההימורים ברחבי העולם. אחרי קצת יותר משני קילומטרים הצליח שוב הרוכב האיטלקי אצני להשיג ניצחון ביורק, הפעם על אחד המועמדים לזכייה, הסוס פוסטפונד. הסוס, שהגיע אחרי חמישה ניצחונות רצופים בכל המסגרות, הרשים גם ביורק והבטיח לבעליו סכום חסר תקדים באחד המרוצים היקרים של עונת המרוצים השטוחה.

גם במסגרת היום השני של האירוע, מצפים מקצים מרתקים. במרוץ פרמייר שייצא לדרכו ב-15:55 יתחרו סוסים סייחים בני שנתיים בקרב מהיר שאסוץ להחמיץ. הסוס לאג'נדרי לאנץ' למוד הקרבות מגיע אחרי שניצח באירועי אפסום בשלושת מרוציו האחרונים. האחרון סיים את מרוצו האחרון במקום השביעי בניוברי. לעומתו, הסוס אנג'ל דון מגיע אחרי ניצחון מפתיע על גבו של אוסיין מרפי, זה קרה במרוצו האחרון בווינדזור לפני פחות מעשרה ימים. ג'יימי פורצ'ן ינסה להוליך את הסוס אבונדאת' קורג' לניצחון מפתיע במיוחד, אחרי שסיים את מרוץ הבכורה שלו רק במקום התשיעי.

ב-17:05 האקשן יימשך עם מרוץ קליפר היוקרתי שהחל בשנת 1974 ביורק. המקצה מעניק פרסים על סך של 85 אלף פאונד למנצחים, ברמה השנייה בענף. הג'וקי האגדי שפרש בשנה שעברה לטובת קריירת אימון, ריצ'רד יוז ניצח במקצה שלוש פעמים בעברו, הניצחון האחרון והזכור שלו היה הסטס המיתולוגי טיגי וויגי ב-2014. בשנה שעברה, הסוס בשארה של פס קוסגרייב יצא עם ידו על העליונה של המאמן ווליאם האגאס, ששולח למקצה לא מעט סוסים מאורוותו.

המרוץ המרכזי של היום השני יהיה מרוץ יורקשייר המתנהל למרחק של למעלה משני קילומוטרים ושולח למערכה סוסים וסוסות בגילאי שלוש ומעלה ברמה הגבוהה באירופה. המרוץ מהווה קרב המשך לסוסות שרצו במרוץ האוקס באפסום ונחנך לראשונה ב-1968. המאמן האגדי סר מייקל סטאוט ניצח לא פחות מתשע פעמים עם סוסיו על המסלול. הסוס קווינז טרסט - שעל גבו הג'וקי שנמצא במומנטום חיובי אצני - יהיה אחד הפייבורטים בשעה שהסוס קורה של הרוכב המנוסה ג'יימי ספנסר ינסה להפתיע, אחרי שניצח לאחרונה ברמה פחות גבוהה בניוברי.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים