חזרה מפרישה: היילי טרנר, הג'וקית בת ה-34 נחשבת לאחת הספורטאיות הגדולות בתולדות ענף הסוסים וכזו שתרמה רבות לשילובם של נשים בספורט במאה ה-21. עם ניצחונות בארה"ב ובגרמניה, טרנר נחשבת לרוכבת הגדולה באנגליה בכל הזמנים עם 764 ניצחונות בקריירה והובילה להתפתחותן של עשרות ג'וקיות בתחום עם השנים בינהן: קריסטי מילצ'ארק וקאתי גונן שבעקבות הישגי טרנר קיבלו צ'אנס מצוות המאמנים והבעלים לרכב ולהשתתף הרבה יותר בתחרויות ובמסלולים השונים.

טרנר, הייתה לאישה הראשונה שניצחה 100 ניצחונות במרוצים שטוחים בעונה אחת ואף רשמה למעלה מ-900 רכיבות באותה השנה. בשנה שעברה הג'וקית הבינלאומית הודיעה על פרישה מרכיבה פעילה והצטרפה לסגל כתבי ושדרי מרוצי הסוסים בבריטניה. מהר מאד גם הרוכבת הפופולארית הבינה שחיידק הסוסים גדול אפילו ממנה וכוכבת המרוצים חזרה להתאמן בחודש שעבר בקרלייל במספר מרוצים וכל זה על מנת להתחרות בסוף השבוע האחרון בתחרות השארגאר קאפ העשירית שלה המכונה גם האולימפיאדה של מרוצי הסוסים. קבוצת הנשים שלה אומנם לא הצליחה לשמור על הכתר וסיימה במקום השלישי השנה, אחרי הניצחון ההיסטורי אשתקד. הרגע הגדול של טרנר לא איחר לבוא כאשר הצדיקה את הצטרפותה בדמות ניצחון גדול במרוץ רביעי על הסוס ארלי מורנינג.

היילי טרנר עם ויקטוריה פנדלטון (רויטרס)
היילי טרנר עם ויקטוריה פנדלטון (רויטרס)
 

"זה כל כך נחמד ומיוחד לעשות את זה שוב", ציינה טרנר. "אני חושבת שהחגיגות שלי הראו עד כמה זה חשוב לי - כמעט נפלתי מהסוס בעודי מנופפת ומשיבה נשיקות לכולם", הרוכבת המצטיינת הצטרפה לכוח הנשי שמנה את הקפטנית אמה-ג'יין וילסון, והג'וקיות שהלכו בדרכה של טרנר כמו קאתי גנון וג'וזפין גורדון.

הקאמבק של טרנר הוא בין הבולטים בשנים האחרונות בענף בעיקר בשל העובדה שמדובר באמת באגדת מרוצים עולמית המוכרת בכל העולם. "הייתה לי הפסקה מוחלטת של כמעט חצי שנה עד שהתחלתי לרכב מחדש", אמרה טרנר לכתבים "הסיבה שחזרתי לרכב בגביע השארגאר כי זו באמת התחרות הכי אהובה עליי, ביקשו ממני לרכב ופשוט לא יכלתי לסרב".

הכח הנשי בפסטיבל דרבי (רויטרס)
הכח הנשי בפסטיבל דרבי (רויטרס)
 

מאז פרישתה טרנר נוהגת לעיתים להקדיש זמנה לאימון ג'וקיות צעירות ובעיקר לפרשן בזירת המרוצים. אם מישהו ציפה לחזרה במשרה מלאה של טרנר הוא עלול להתאכזב מהר מאוד, שכן הרוכבת צפויה להמשך בתפקידה מחוץ למסלול למרות שהוכיחה שכוחה עדיין במותנה ."כולם שואלים אותי אם אחזור לצמיתות אבל אין לי תוכניות כאלה", סיכמה טרנר. ונותר רק לקוות שנפגוש את האגדה בסיבוב נוסף, אולי, בשארגאר הבא.

בואו להרוויח ממרוצי סוסים