לרס"ן רונן פרץ ז"ל ניבאו גדולות. הוא היה קצין מצטיין במסלול צבאי מבטיח ושימש כסגן מפקד קורס ההשלמה של קציני הקשר של אגף התקשוב. ביום ז' בטבת תשנ"ט (26.12.1998) נפל רונן בעת מילוי תפקידו. כשלושה שבועות לאחר שהחל את לימודיו, נהרג בתאונת-דרכים ליד גשר בר-אילן בעודו בן עשרים-ושש. 

רונן, העביר את ילדותו ונעוריו בעיר הצפונית עכו ולפני גיוסו לצבא למד במגמת אלקטרוניקה ומחשבים, התנדב במד"א בהתמדה ורקד בלהקת המחול העירונית.

 
בנובמבר 1990 התגייס רונן לצה"ל ושובץ לחיל-הקשר. רונן סיים את הקורס בהצטיינות, ונשאר כמדריך בבסיס ההדרכה החילי. אחרי שנה בצבא יצא לקורס קצינים ושובץ לתפקיד קצין קשר בגדוד הנדסה קרבית, שם הצטיין בתפקידו.

לאחר מכן מונה להיות קצין הקשר של חטיבת חברון ולמרות שהיה צעיר מאוד הוצב לתפקיד זה עקב הבעת האמון וההערכה המלאה מצד מפקדיו.

 
תא"ל יריב ניר, קצין הקשר הראשי שהיה מפקדו וחברו של רונן ז"ל מספר: "לרונן ניבאו גדולות באגף. כולם הסכימו כבר כשהיה קצין צעיר שהוא נועד להיות מפקד בכיר. ובאמת, בתפקיד קצונה שני קיבל שיבוץ מרשים כקצין הקשר והתקשוב החטיבתי של חברון, למרות שרק היה בתחילת דרכו כקצין באגף.

“בסיום התפקיד חזר לבה"ד 7 כדי לפקד לצידי כסגני על השלמת הקצונה החילית ולהכשיר עשרות צוערים לקצונה. יצאנו אפילו יחד ללימודים באוניברסיטת בר אילן. אני זוכר את התקופה הזאת כתקופה משמעותית מאוד עבורי. כשלושה שבועות לאחר שהתחלנו את לימודינו נהרג רונן בטרם עת בתאונת דרכים ליד גשר בר אילן. אין ספק שאם גורלו של רונן היה אחר הוא היה בינינו היום, קצין בכיר באגף התקשוב וההגנה בסייבר”.

רונן פרץ ז"ל (באדיבות המשפחה) רונן פרץ ז"ל (באדיבות המשפחה)

עוד מוסיף לספר על דמותו המיוחדת של רונן ז"ל: יש אנשים שאתה רוצה להיות לידם. מיוחדים. ממגנטים. ורונן היה בדיוק כזה איש. כשאתה לידו – טוב לך”.

רונן ז"ל, הותיר אחריו את ענבר, אישתו ואת בנו צעיר שלא זכה כמעט להכיר את אביו. כיום, משרת בנו סמ"ר ס' ביחידת העילית "מגלן" שכפופה לעוצבת הקומנדו.

על הגיוס ליחידה מספר סמ"ר ס': "ההחלטה שלי להתגייס לצה"ל הייתה בעקבות אבי, ללכת להכי קרבי שאני יכול ולהמשיך את המורשת שלו מאיפה שהפסיק, בדרך שלי. להמשיך את האהבה למדינה, למולדת ולצבא בשמו”.

כיום, ענבר אלמנתו של רונן ובנו ס' ממשיכים את מורשתו ובכל שנה מתקיים מירוץ בעיר עכו לזכרו של רונן. השנה, ציינו עשרים שנים לקיום המירוץ. במירוץ משתתפים ילדי בתי הספר העירוניים, חברים, משפחה, נציגי אגף התקשוב וההגנה בסייבר ואף הצוות מיחידת מגלן בה נמצא בנו. 

צוותו של רונן במירוץ 20 שהתרחש בפברואר האחרון (באדיבות המשפחה)צוותו של רונן במירוץ 20 שהתרחש בפברואר האחרון (באדיבות המשפחה)

"הייתי בן שנה וחצי כשעשינו את המירוץ הראשון לזכרו של אבי. המשפחה חיפשה דרך להנציח, ואנחנו אנשים שאוהבים ספורט כדרך חיים אז רתמנו את עיריית עכו ומאז ועד היום בכל שנה אנחנו מקיימים מירוץ לזכרו.

“השנה ציינו 20 שנה.כל הציבור מוזמן למירוץ. מגיעים למירוץ כדרך קבע: חברים, משרתי אגף התקשוב וההגנה בסייבר בקבע או במילואים ששירתו עם אבא שלי, חברים שלי לצוות ואפילו תלמידים בביה"ס התיכון בעכו שבו אבי למד", מספר סמ"ר ס'.

על הקשר המיוחד עם תא"ל ניב מוסיף: "יריב משתדל גם להגיע בכל שנה למירוץ ושומר איתנו על קשר מצוין לכל אורך השנה. השנה הגיע למירוץ ורץ עם כולנו לזכרו של אבי".

ענבר, אמו של סמל ס' מוסיפה: "בחרנו בחיים, הקמנו שוב משפחה והתחתנתי שוב. רונן הוא חלק מאיתנו, כל הזמן בינינו ולעד יהיה. הילדים שלי מכירים ויודעים מיהו, רונן הוא חלק מאיתנו."