סילבר ליג: נבחרת ישראל השיגה הערב (ראשון) ניצחון מרשים 2:3 (17:25, 30:32, 25:20, 25:12, 9:15) על רומניה, בכירת הנבחרות בבית A, ונותרה במקום הראשון, עם מקדמה חשובה לקראת סיבוב המשחקים השני. ישראל הובילה 0:2 במערכות, איבדה את היתרון כשהרומניות חזרו ל-2:2 אחרי ניצחון מוחץ במערכה הרביעית, אך התעשתה במערכה המכרעת והצליחה לצבור נקודות חשובות בקרב על הפיינל פור, במפעל שהמנצחת בו תעפיל לגולדן ליג.
בתוך כשבוע השלימה ישראל שלושה ניצחונות רצופים, כשה-2:3 הדרמטי על רומניה מצטרף לניצחון החוץ 1:3 על קפריסין, ולניצחון הבית 0:3 על גיאורגיה. ישראל מובילה את הבית עם 8 נקודות לאחר שלושה משחקים, כשאחריה רומניה עם 4 נק' בשני משחקים, קפריסין עם 0 נקודות במשחק בודד בו הפסידה לישראל, וגיאורגיה עם 0 גם היא אחרי שני הפסדים לישראל ולרומניה.

קטרינה זילברמן (דוד סלברמן איגוד הכדורעף) (מערכת ONE)קטרינה זילברמן (דוד סלברמן איגוד הכדורעף) (מערכת ONE)

כעת תצא ישראל למשחק חוץ מול רומניה (8.6), ולאחר מכן תתארח אצל גיאורגיה (12.6). שלב הבתים יסתיים עבור ישראל ב-15.6, במשחק ביתי מול קפריסין. כמו במשחק מול גיאורגיה, פולינה מליק בת ה-20 הובילה את נבחרת ישראל בנקודות, וסיימה הפעם עם 22 (2 אייסים). לצדה בלטו בהתקפה הקפטנית אניה וליקי (19 נקודות, 5 קיל בלוקס), גלית דבש שהוסיפה 12 (2 קיל בלוקס), ואלה סעדה שתרמה 10. אביטל ז'לובה, שרשמה 8 נקודות, השיגה 5 מתוכן באמצעות קיל בלוקס. ברומניה בלטה רודיקה בוטרז עם 20, לצד רוקסנה יאנקו שסיימה עם 17. 

מאמן נבחרת ישראל בפה קוקריני אמר בסיום: "שתי המערכות הראשונות היו טובות מאוד. במערכה השלישית נחלשנו, גם מנטלית, ורומניה ניצלה את זה. על המערכה הרביעית ויתרנו, אבל פתחנו את החמישית מצוין. אני רוצה לברך את השחקניות שלי. למרות שלרומניה חסרו שחקניות, היא נבחרת שמשחקת כדורעף טוב, והצלחנו להשתוות לה. באיטליה תמיד אומרים שמה שחשוב זה להישאר במשחק, וזה מה שניסיתי להעביר לשחקניות ברגעים הפחות טובים במשחק. הן שיחקו בגישה מצוינת". כשהתבקש המאמן לציין "שם" אחד שבלט במשחק, ענה האיטלקי "ישראל!".