מכבי חיפה עלתה הערב (רביעי) ליתרון 0:2 בסדרת גמר הפלייאוף של ליגת העל לנשים, אחרי שניצחה את הפועל כפר סבא 1:3 (23:25, 27:25, 22:25, 17:25) באולם בר לב, והיא תוכל לזכות באליפות שנייה ברציפות כבר ביום שישי, אם תנצח את כפר סבא ברמת אלון. למצטיינות במשחק נבחרו יוליה אנדרושקו (מכבי חיפה) ואניה וליקי (הפועל כפ"ס).
כפר סבא פיגרה בהפרשים קטנים ברוב המערכה הראשונה, הצליחה לחזור ולהוביל 21:23, אך היתרון חמק ממנה וחיפה ניצחה במערכה. במערכה השנייה הירוקות-לבנות הובילו 16:20, בעוד שחיפה הצליחה לחזור ל-21:21, אבל המקומיות התעשתו והשוו ל-1:1. הקבוצות פתחו את המערכה השלישית בצורה צמודה, אבל במצב של 12:12 הצליחו השחורות להשיג ארבע נקודות רצופות, והמארחת לא הצליחה לסגור את הפער למרות מאמץ שהביא אותה עד ל-22:20 (22:25 בסיום). במערכה הרביעית, הצליחה האורחת להשתלט על המשחק במהרה, ורצה ל-13:20, יתרון עליו שמרה עד לסיום.

שחקניות הפועל כפר סבא (עומר תדמור)שחקניות הפועל כפר סבא (עומר תדמור)

את חיפה הובילה יוליה אנדרושקו עם 24 נקודות. לוגאן טום (13), נסטיה קרדוניס (12) ופולינה מליק (11) עזרו לה במלאכת ייצור הנקודות. בכפ"ס בלטו קרלה קסטיליאונה (22) ואניה וליקי (21).
מאמן כפר סבא, חן הימלפרב, אמר לאחר המשחק: "לא נגיע ביום שישי לחיפה בשביל להוות תפאורה. אנחנו מגיעים כדי לנצח. אני מבסוט על הקהל שהגיע לפה, ואני מקווה שיהיה לנו עוד משחק אחד לשחק מולם". אני בדרך כלל לא מדבר על השיפוט, אבל ב-2019 אפשר להשתמש במוניטור, זה גם יותר מעניין, וזה חשוב כי כל נקודה יכולה להיות קריטית. עושים את זה בכדורסל ואפשר להכניס את זה גם אצלנו".

מאמן הפועל כפר סבא חן הימלפרב (חגי מיכאלי)מאמן הפועל כפר סבא חן הימלפרב (חגי מיכאלי)

כוכבת מכבי חיפה, הקבלנית, לוגאן טום, אמרה בסיום: זה כיף לנצח במיוחד בגמר ובמיוחד במשחק כל כך צמוד שבו אף נקודה לא באה בקלות. בשלב הזה של העונה אנחנו משחקות בקבוצה ואנחנו מגובשות יותר, וזה עוזר לנו בנקודות הקשות".