הפועל מטה אשר/עכו והפועל כפר סבא ניצחו הערב (שבת) 0:3 בסדרות חצי גמר הפלייאוף של ליגת העל, וייפגשו זו מול זו בגמר. הפעם האחרונה בה נפגשו השתיים במעמד זה הייתה בעונת 2015/2016, אז הצפוניים זכו באליפות. המשחק הראשון בין שתי הקבוצות, שמובילות את הליגה מראשית העונה, ייערך בעוד שבוע בדיוק באולם נעמן.

הפועל מטה אשר/עכו - הפועל המעפיל/מנשה/עמק חפר 0:3 (21:25, 19:25, 23:25)

החבורה של נועם כץ השלימה סוויפ בסדרה מול הקבוצה המרעננת של העונה. במשחק הצטיינו סלבה בצ'קלה בצד המנצח ועומרי שוורץ בצד המפסיד. כמו בכל הסדרה, גם הפעם הייתה ההתקפה האדומה מאוזנת. קווין פויר סיים עם 15, בצ'קלה עם 13, אנדלקו צ'וק 12, סטס נביאדומסקי 10, ואלכס אוסוקין 8.

הפועל כפר סבא - מכבי תל אביב 0:3 (23:25, 20:25, 22:25)

למעלה מ-350 צופים באולם בר לב ראו את המקומיים מעפילים לגמר ראשון מזה שלוש שנים. התל אביבים, שעברו עונה מאתגרת והפכפכה שכללה העפלה לגמר הגביע, הקשו על יריבתם, אבל לא הצליחו לעלות לגמר הפלייאוף בפעם השנייה ברצף. סבה דבש הצטיין בשורות השרוניים.
מאמן הצהובים, אריה זלינגר, אמר לאחר המשחק: “הפסדנו, הגיע להם לנצח. הם קבוצה חזקה יותר וכל הסדרה הם שיחקו יותר טוב. היה חסר לנו כוח בעמדה 4, שם היה לנו שחקן שהבאנו, אבל לא נתנו לנו להחזיק אותו”.
מהצד השמח, דבש אמר בסיום: “שיחקנו רגוע, פשוט. המשחק היה מאוד קבוצתי, וזה היה מספיק כדי לנצח בשלושה משחקים. המטרה לפני העונה הייתה להעפיל לגמר ועשינו את זה”. לגבי מטה אשר/עכו: “הם הדאבליסטים. יש שם קבוצה מצוינת, בלי חוליות חלשות, מאוד התקפית. הם יתחילו את הסדרה בבית וזה ייתן להם יתרון. ולנו אין שום יתרון עליהם”.

חצי גמר הפלייאוף התחתון: הוד השרון גברה על ק.ק תל אביב

מכבי מוסינזון הוד השרון חגגה עם 0:3 קליל (15:25, 15:25, 10:25) ו-0:3 בסדרה על התל אביבים. עם ניצחון ביתי מוחץ, הבטיחה הקבוצה של עדי גורן את ההישארות בליגה, בעוד יריבתה תחל בסדרת ההישרדות בליגת העל מול אליצור אשקלון, שהפסידה בחצי הגמר המקביל למ.ס עיילבון. 
ביום שני יתקיים המשחק השלישי בסדרות חצי גמר הפלייאוף בליגת העל לנשים. מכבי חיפה תארח ברמת אלון (18:45) את ק.ק תל אביב עם יתרון 0:2 בסדרה, בעוד הפועל כפ"ס, שמובילה גם היא 0:2, תפגוש בבר-לב (18:45) את מכבי רעננה בתקווה לסגור עניין ולהעפיל לגמר.