הפועל מטה אשר זכתה הערב (שלישי) בגביע המדינה בכדור עף לאחר שהביסה 0:3 את מכבי תל אביב, ובכך השוותה את כמות התארים שלה לזו של הפועל המעפיל. בסיום, מאמן הקבוצה התייחס לזכייה השביעית ברציפות של קבוצתו בסיום המשחק.

האיש שהוביל את מחזיקת הגביע לזכייה, נועם כץ, אמר על ההישג: “עבדנו קשה על הגביע הזה. לקחנו את התואר הזה כאתגר, ידענו שזה יהיה קשה אבל אני שמח שהצלחנו. כשיש שורשים עמוקים גם סערה לא תזיז אותך. עברנו הרבה אתגרים השנה והיו לנו הרבה בעיות עד עכשיו, אבל הקבוצה שלנו חזקה וזה מה שחשוב”.

מאמנה של מטה אשר התייחס לאפשרות שיגיע לעמוד על הקווים בנבחרת: “זה פחות חשוב מי יאמן בנבחרת, יותר חשוב אם ישקיעו בנבחרת. יש בארץ שחקנים מוכשרים וצריך לדעת לטפח אותם. האיגוד דיבר ומדבר איתי כל הזמן. באופן אישי, אני מוכן לבוא לנבחרת רק בתנאי שאוכל להמשיך לאמן במטה אשר. יש מחליף לכל אחד וגם לי יכולים למצוא מחליף בקבוצה, אבל אף אחד לא יחליף את הדרך שאני יוצא ביחד עם ההנהלה בקבוצה הזו. אם זה יתאפשר ונוכל למצוא דרך ביחד, אשמח להגיע לנבחרת”.

נועם כץ (חגי מיכאלי)נועם כץ (חגי מיכאלי)

הקפטן של מטה אשר, אלכס אוסוקין, שיתף בתחושותיו: “זה מרגש תמיד, כל פעם מחדש. ישר רצתי לקהל אחרי הניצחון כי הוא נתן לנו מפגן כוח והוא גרם לנו להיראות טוב יותר. הבטחתי שנביא גביע וזה מה שקרה. פתחנו לא טוב וזה התאזן, על הנייר אנחנו קבוצה יותר טובה. סטאס עשה את משחק חייו ואני אישית אשמח אם הוא יבוא לנבחרת. אני בטוח שאם נועם כץ יגיע לאמן את הנבחרת, אז גם הוא יצטרף”.

המאמן בצד המפסיד, אריה זלינגר, אמר: “היה לנו משחק לא טוב. הם יותר חזקים, מאורגנים ומנוסים מאיתנו במעמד הזה. אני מאוכזב. אני חושב שיפה שהגענו למעמד הזה, אבל הייתי מרוצה אם היינו משחקים טוב יותר. זה שלא הופענו למשחק הזה ולא שיחקנו טוב, זה מדאיג אותי”.

זלינגר הוסיף על השינויים בסגל שלו ועל שחרורו של אוסמאני אוריארטה הקובני שריצה עונש מאסר בגין אונס: “הבעיה זה שאין לי עומק ואין לי ספסל בכלל. אני יכול להחתים עוד זר. למעשה, החתמנו זר אבל שלחו אותו הביתה. הוא היה שחקן טוב, אדם נפלא, לא היה לו שום פשע, שום דבר. הוא פשוט הזמין לחדר שלו ז*** והיא האשימה אותו באונס. הוא לא אנס איזו ילדה תמימה”.