נבחרת ישראל בכדוריד מגבירה את קצב ההכנות שלה לקראת המפגש מול נבחרת גרמניה ביום רביעי הבא בתל אביב, זאת במסגרת המחזור הלפני האחרון במוקדמות אליפות אירופה ומאבק העלייה לאליפות. בהתאם לתוצאות, המאבק עשוי להיות מוכרע רק במחזור הסיום, במשחק אשר ייערך בפולין ב-16 ביוני.

אחד משחקני הנבחרת ומי שהיה שותף מרכזי בזכייה ההיסטורית של הפועל אשדוד באליפות, טל הרשקוביץ, חתם היום (שלישי) וימשיך לעונה נוספת במועדון. שחקן הפינה המצטיין ושחקנה של נבחרת ישראל מצטרף לשוער טומיסלאב סטויקוביץ' ולפיבוט שי הרשקוביץ, שממשיכים גם הם במועדון. המקשר הגרמני, גאבור לנגהאנס, לא צפוי בשלב להמשיך בקבוצה. אדיר כהן, המקשר של אשדוד ונבחרת ישראל, צפוי לצאת בתום משחקי הנבחרת להתרשמות במועדון מוביל מליגה נחשבת באירופה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל אשדוד זוכה באליפות היסטורית

בהפועל ראשון לציון צירפו את שחקן הפינה סהר שחק, ששיחק בבני הרצליה ובנבחרות הצעירות. שחק מצטרף לשוער סגל נבחרת ישראל, תום שם טוב, שמגיע מהפועל אשדוד וישלים את עמדת השוער לצידו של פדז'ה דיאנוביץ', וצמד המקשרים שצורפו - דושקו צ'לצה וליובימיר יוסיץ'. לפני כן סוכם שיובל גררה ועוז חממי ימשיכו בקבוצה של עידן מימון, ממנה נפרדו שחקנים מובילים כמו מושיקו אלימלך (עירוני רחובות), דניאל שקלים (א.ס רמת השרון) וסאבו מסטר.

במכבי ראשון לציון כבר מתחילים להיערך ליום הבא, ובקבוצה ינסו להגיע להסכם על התרת חוזה עם הפיבוט רסטקו סטויקוביץ'. מרקו מאטיץ', שסיים את חוזהו, לא ימשיך. בקבוצה אישרו שגם אלדר שיקלושי קיבל הודעה כי הוא רשאי לחפש קבוצה.

טל ושי הרשקוביץ מול איבן קראצ'יץ' ומרקו מאטיץ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)טל ושי הרשקוביץ מול איבן קראצ'יץ' ומרקו מאטיץ (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

אליפות העולם עד גיל 21 לנבחרת עתודה תיפתח באמצע החודש הבא בספרד, ולכדוריד הישראלי יהיה בה ייצוג – אסף בן גוזי ואמיר זייפרט, שמחזיקים גם באזרחות ארה"ב, והוזמנו לסגל לאליפות. השניים יצטרפו אל הנבחרת האמריקאית ב-8 ביולי, היישר למחנה האימונים המסכם. ארה"ב תפגוש באליפות את נבחרות ספרד, סלובניה, סרביה, טוניסיה ויפן בשלב הראשון.

אסף בן גוזי הוא הפינה של האלופה הפועל אשדוד, והוא ישתתף גם בטורניר פיתוח מטעם ה-IHF עם נבחרת ארה"ב הבוגרת שייערך בימים הקרובים בגיאורגיה. זייפרט המרכז שיחק בעונה החולפת בהפועל קריית אונו, ואמר לקראת האתגר שצפוי: "אני מצפה בקוצר רוח לחוויה, ומקווה שנצליח באליפות העולם. זה בהחלט מיוחד שאסף ואני יוצאים יחד, ואני שמח שאנחנו חולקים את החוויה ונשתף פעולה".