היום שאחרי. אלופת המדינה הטרייה בכדוריד, הפועל אשדוד, ממשיכה בחגיגות האליפות ההיסטורית, וגם מביטה לעבר העונה הבאה. אשדוד לא צפויה להירשם למוקדמות ליגת האלופות, אלא למפעל המשני - גביע האיגוד האירופי. בקבוצה מאמינים כי עם ההבטחות לתמיכה של עיריית אשדוד והעומד בראש, יחיאל לסרי, יעמידו קבוצה איכותית גם לעונה הבאה.

באשדוד כבר החתימו לעונה הבאה את השוער הסרבי המצטיין, טומיסלב סטויקוביץ', ה-MVP של גמר הפלייאוף, שממשיך לעונתו השלישית בקבוצה. באשדוד ינסו להשאיר את מרבית שחקני הסגל, כולל את המקשר הגרמני גאבור לנגהאנס, שסוכנו העלה דרישות שכר גבוהות בשלב זה. משאים ומתנים על הארכת חוזה יתקיימו עם מרבית השחקנים, בהם טל הרשקוביץ ויותם טל שמסיימים חוזים. כמובן עם שחקני הבית המובילים, עומרי קושמרו האחים יוסי וישראל ביטרמן ויתר הצעירים המוכשרים שחזרו מפרויקט גרמניה. שחקן נוסף שחתום בקבוצה הוא הפיבוט, שי הרשקוביץ.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הפועל אשדוד זוכה באליפות היסטורית

מצד שני, הקבוצה עלולה להיפרד ממספר שחקנים. דור קלדרון ושרון שלם, משחקניה המרכזיים, מושאלים ממכבי ראשון לציון, וייתכן שיחזרו אליה בעונה הבאה. מקשר נבחרת ישראל, אדיר כהן, צפוי לצאת בחודש הבא להתרשמות באחת הקבוצות באירופה. במידה וכהן יזכה לחוזה באירופה, והוא מחוזר במספר קבוצות ממספר ליגות - בקבוצה יצרפו זר שלישי (העונה הקבוצה שיחקה עם שני זרים - סטויקוביץ' ולנגהאנס).

המאמן אולג בוטנקו, שימשיך בקבוצה, אמר: "יש לנו בסיס טוב, כולל שחקני בית שהם גדלים, ואם יש בסיס טוב - זה לא יכול להיות חד פעמי". היו"ר עופר קושמרו הוסיף: "שלב התהילה הולך ומסתיים, ואנחנו כבר מסתכלים קדימה להמשך העשייה. אנחנו מועדון שקול, ואנחנו לא יוצאים מפרופורציות. אנחנו מקווים לזכות לתמיכה מוגדלת ולמענקים על הזכייה, ולצד זה - ממשיכים בחזון וברצון שלנו לבסס ולקדם את הכדוריד באשדוד, בקרב הצעירים מצד אחד וכמובן בקבוצה הבוגרת”.

גאבור לאנגהנס (שחר גרוס)גאבור לאנגהנס (שחר גרוס)

“אני צופה למועדון עתיד טוב”, הוסיף קושמרו. “נמשיך לפעול ולגייס סביבו אוהדים רבים שהצטרפו במהלך העונה, וזו ההזדמנות להודות להקהל הרב שליווה אותנו ותמך בנו לאורך כל העונה ובמיוחד בפליאוף, ברגעים הקשים וברגעי השמחה. מבחינת המשך הבנייה, הכל יעשה לפי רצון המאמן אולג בוטנקו אם הגענו להישג הזה, עם מאמן שרוצים שימשיך איתנו לתקופה ארוכה, הוא יקבל את כל מה שהוא צריך, עם כל המעטפת. אני מאמין שנדבר חזק עוד כמה שנים טובות".