האם הכדוריד הישראלי בדרך לקבל אלופה חדשה שמעולם לא זכתה בתואר? הפועל אשדוד, שעד לפני כמה עונות הייתה בליגה הלאומית, ניצחה היום (שישי) 22:29 את מכבי ראשון לציון במשחק הרביעי של סדרת הגמר, עלתה ל-1:2 (שני ניצחונות, הפסד ותיקו) והתקרבה מאוד לעבר ההישג הסנסציוני של הנפת צלחת האליפות.

אחרי ששלושת המשחקים האחרים שהסתיימו ב-24:25 לראשל"צ, 26:28 לאשדוד ותיקו 26:26, התוצאה של היום יצרה מצב של יתרון 8+ בהפרש השערים לדרומיים. כעת הפייבוריטית לזכייה מתחילת העונה, שסיימה את הליגה הסדירה במקום הראשון, צריכה לנצח במשחק החמישי בהפרש של 9 שערים כדי להבטיח אליפות. זוהי משימה שנראית קשה במיוחד לנוכח היכולת הגבוהה של אשדוד, שכזכור רושמת הופעה ראשונה אי פעם בסדרת גמר.

איוון קראצ'יץ' (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) איוון קראצ'יץ' (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

המשחק החמישי והמכריע ייערך ביום שלישי (19:30, אולם 'בית מכבי'), ואם החבורה של אולג בוטנקו תצליח להימנע מהפסד כזה גדול, היא תהיה הקבוצה הכי דרומית שאי פעם זוכה באליפות. בכל מקרה, היום היא סיפקה הצגה לקהל האשדודי במשחק הביתי האחרון שלה העונה.

כבשו לאשדוד: טל הרשקוביץ 9 (מ-10, חמישה פנדלים), שרון שלם 5 (מ-5), אדיר כהן 5 (מ-9), יוסי ביטרמן, שי הרשקוביץ ודור קלדרון 3 כ"א, גאבור לנגהאנס 1. טומיסלב סטויקוביץ' סיפק 12 עצירות מ-32 זריקות (38%), תום שם-טוב תרם בסיום 5 מ-7 (71%).

כבשו למכבי ראשל"צ: ראסטקו סטויקוביץ', מרקו מאטיץ', איוון קראצ'יץ' ובר מסורי 4 כ"א, ולדי קופמן וירמי סידי 2 כ"א, עומר גרא ורותם סגל 1 כ"א. דן טפר סיים עם 6 עצירות מ-25 זריקות (24%), אלדר שיקלושי עם 1 מ-11 (9%).

הפועל אשדוד חוגגים (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)הפועל אשדוד חוגגים (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד) (מערכת ONE)

מאמן אשדוד, אולג בוטנקו: "לא יודע כמה זה קרוב. זה נכון שיש לנו מקדמה בהפרש השערים, אבל עד שזה לא נגמר זה לא נגמר. נתכונן למשחק החמישי, נילחם שם, יודעים מה אנחנו צריכים לעשות. הכל בידיים שלנו. שיפרנו את היכולת ההגנתית, ורוצים להמשיך עם זה ביום שלישי".

מאמן מכבי ראשל"צ, סער פרנקל: "מקווה שלא איבדנו את האליפות. ננסה במשחק הבית להפוך את זה, זה לא יהיה פשוט. אנחנו ספורטאים ופייטרים, נילחם עד הדקה האחרונה. היו לנו יותר מדי איבודי כדור היום, וזה הוביל לכמות השערים הזאת. הכל צריך להיראות אחרת ביום שלישי, אשדוד עכשיו פייבוריטית. לי יש את האמונה, אלו רגעים לא פשוטים, אבל אסור לשכוח שיש עוד משחק. אנחנו בקרשים, צריך לנער את השחקנים".