האם מסע הקסם של מכבי דימונה יסתיים עוד בטרם התחיל? אחרי שהעפילה לראשונה בתולדותיה לליגת העל בכדוריד, הקבוצה הודיעה היום (רביעי) כי היא עומדת בפני סכנת ירידה לליגה הלאומית עוד לפני שעונת 2019/2020 יצאה לדרכה בגלל בעיות תקציביות.

כדי לעמוד בתנאים של ליגת העל, הקבוצה גייסה מאות אלפי שקלים, אך לפי הודעת הקבוצה, היא צריכה תקציב נוסף כדי להעמיד קבוצה ראויה לליגת העל ולכן פנתה הנהלת הקבוצה לעיריית דימונה על מנת שזו תעזור. “ביקשנו תוספת של כ-1.2 מיליון שקל, בפועל הוצע לנו על ידי ראש העיר 70 אלף שקל”, כך נכתב בהודעה.

לטענת הקבוצה, “תוספת  של 70 אלף שקל לא תאפשר להחזיק את הקבוצה הבוגרת במשך חודש בליגת העל. כיום מועדון מכבי דימונה מקבל תקצוב בסך כ-380 אלף שקל לשנה מעיריית דימונה אשר מועבר למתנ”ס דימונה למימון פעילות הקבוצות. התקציב הינו עבור שבע קבוצות תחרותיות, כולל קבוצת הבוגרים. לאור זאת, לא נוכל לבנות קבוצה ברמה הנדרשת לליגת העל ועל מנת שלא להתבזות אנו שוקלים בכובד ראש לסגור את העמותה לעידוד ענפי הכדוריד, הכדורסל וטניס השולחן בדימונה”.

מפעל החיים ייהרס? (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)מפעל החיים ייהרס? (הדר ואן קולא, איגוד הכדוריד)

בעקבות המצב, הודיעה הנהלת הקבוצה כי היא “שוקלת ובוחנת שלוש חלופות נוספות – לוותר על העלייה לליגת העל, לגייס תרומות במימון המונים על ידי הצבת מאות קופות צדקה ברחבי העיר, או לשחק בליגת העל ללא ערך ספורטיבי. שנים של עבודה קשה, הישגים רבים ומפעל חיים ירדו לטמיון”.

ראש העיר דימונה, בני ביטון, הגיב לטענות ואמר: “מה שנכתב בהודעה זו שערורייה. עיריית דימונה מתקצבת את ענפי הספורט בעיר מעל ומעבר למה שמקובל בדרך כלל. להוציא חסויות והכנסות נוספות, הם מקבלים כ-930 אלף שקל בפועל רק מכספי ציבור, כשהתקציב שניתן מהעירייה הוא של 450 אלף שקל ביחד עם סכום דומה שניתן להם מהטוטו. עיריית באר שבע, לשם ההשוואה, נותנת 400 אלף שקל לקבוצת כדוריד שמשחקת בליגת העל ועלתה לפלייאוף העליון. דימונה זו עיר של 40 אלף תושבים ולעומת באר שבע שהיא גדולה יותר ממנה, אנחנו משקיעים יותר”.

בני ביטון (איציק בלניצקי)בני ביטון (איציק בלניצקי)

עוד הוסיף ראש העיר: “את הקריירה הספורטיבית שלי התחלתי בכדוריד, הנושא הזה קרוב לליבי ועשיתי מהפכה בספורט בעיר. אנחנו משקיעים מעל חמישה מיליון שקל בשנה לספורט בדימונה וצריך להיכנס לפרופורציה. בעקבות המצב החלטתי שהחל מהשנה הבאה כל התאגידים אצלנו יהפכו להיות תחת רשות ספורט עירונית אחת כך שהכל ינוהל על ידי העירייה. עשיתי מהפכה בספורט עם אצטדיונים ואולמות בהשקעה חסרת תקדים, שמנו את דימונה על המפה ואנחנו נמשיך בעשייה הזו”.

אלי סגרון, יו”ר מכבי דימונה, אמר: “אנחנו חייבים עזרה מהעירייה כדי להעמיד קבוצה ראויה. אם לא, נידרש לרדת לליגה הלאומית בחזרה או לסגור את הקבוצה. זה מפעל החיים שלי. אני בוכה כבר כמה ימים. על כל שחקן שאני רוצה להביא לדימונה כדי שישחק בה בליגת העל, אני צריך לשלם הוצאות כפולות על דירה ורכב, כי אחרת אף אחד לא יגיע לעיר. שילמתי מהכיס שלי כל השנים כדי שהקבוצה הזו תתרומם ועכשיו הכל הולך לקרוס. העיר דימונה תישאר בלי כדורסל, בלי כדוריד ובלי טניס שולחן. האגודה שלנו בצומת דרכים”.