הפועל אשדוד איזנה הערב (שישי) ל-1:1 את סדרת הגמר בליגת העל לכדוריד אחרי 26:28 יקר על מכבי ראשון לציון. הניצחון בעצם הבטיח משחק רביעי במעמד היוקרתי על צלחת האליפות. בשלישי ייערך המשחק השלישי ב'בית מכבי' (20:30), כשהמפגש הרביעי ייערך באשדוד ביום שישי הבא.

אגב, הקבוצה הדרומית ניצחה במשחק בית ראשון אי פעם בסדרת גמר פלייאוף. מאמן אשדוד, אולג בוטנקו, אמר: "אנחנו עושים משחק אחרי משחק היסטוריה, ורוצים להמשיך. השווינו ל-1:1, הכל פתוח, והפנים קדימה. היום הרגשתי שאנחנו די בסדר, ושולטים במה שקורה. בסוף המחצית הראשונה קצת איבדנו את זה. לכן חיפשנו והצלחנו עם הגנה טובה וכמה התאמות להחזיר את השליטה. השאלה הייתה רק כמה יסתיים. אין ספק שהקהל העיר פה את המשחק. הקהל נתן את הלב, והשחקנים גם כן. זה דו צדדי".

יואב נאמן (חן קלדרון) (מערכת ONE)יואב נאמן (חן קלדרון) (מערכת ONE)

מאמן מכבי ראשל"צ, סער פרנקל, סיפר: "סיימנו טוב את המחצית הראשונה, אבל לא נכנסנו טוב לתחילת המחצית השנייה. גם בהתקפה וגם בהגנה, והמשחק הלך לצד שלהם. החטאנו 9 פעמים מ-6 מטר, וגם פנדל – ובגלל זה נתקענו. לא היינו מספיק טוב, ולכן לא הגיע לנו. אנחנו צריכים לנצח את משחק הבית הבא. זו סדרה ואנחנו צריכים להיות חזקים בראש. אני רגיל למעמדים האלו, ולעליות ולירידות, ואנחנו לא נלחצים".

הרבו לכבוש לאשדוד: טל הרשקוביץ 7, גאבור לנגהאנס ודור קלדרון 5 כ"א, שי הרשקוביץ, יוסי ביטרמן, אדיר כהן 3 כ"א. הרבו לכבוש למכבי ראשל"צ: מרקו מאטיץ' 6, רם טורקניץ 5, יואב נאמן 4, ירמי סידי, ולדי קופמן, עומר גרא ובר מסורי 2 כ"א.