מכבי ראשון לציון ניצחה הערב (שלישי) בקושי רב 24:25 בבית מכבי את הפועל אשדוד במשחק הראשון של הסדרה שתקבע מי תהיה אלופת המדינה לעונת 2018/19. בשישי: המשחק השני בסדרה באולם מקיף ט' באשדוד

עבור הדרומיים מדובר היה בהופעה ראשונה אי פעם במעמד, והם היו קרובים להפתיע את מחזיקת הגביע, כאשר הובילו לאורך כמעט כל שלבי המשחק. הצהובים, פרט ליתרון 0:1 בהתחלה ו-23:24 לקראת הסיום, היו בפיגור, ובכל זאת הצליחו במאני טיים להיות חדים יותר ולסיים עם היד על העליונה.

החבורה של אולג בוטנקו הגיעה אף ליתרון של שלושה שערים, ולא הייתה בפיגור של יותר משער אחד, אולם כאמור,  זה לא עזר להם לנצח את הקרב הראשון, וכעת הם יצטרכו לנסות להשוות במשחק השני ביום שישי הקרוב באולם מקיף ט'. מועד המשחק השלישי: 21 במאי. אם יהיה צורך במשחק 4 ו-5 המועדים הם 24 ו-28 במאי.

ולדי קופמן מול עומרי קושמרו ויוסי ביטרמן (חן קלדרון)ולדי קופמן מול עומרי קושמרו ויוסי ביטרמן (חן קלדרון)

כבשו לראשל"צ: ראסטקו סטויקוביץ' 7 (4 פנדלים), ירמי סידי 5, ולדי קופמן 4, מרקו מאטיץ' 3, רם טורקניץ 2, בר מסורי, עמית סטלמן, עומר גרא ויואב נאמן 1 כ"א.

כבשו לאשדוד: אדיר כהן 5, דור קלדרון ועומרי קושמרו 4 כ"א, יוסי ביטרמן 3, שי הרשקוביץ, שרון שלם וגאבור לנגהאנס 2 כ"א, טל הרשקוביץ ויותם טל 1 כ"א.

מאמן מכבי ראשל"צ, סער פרנקל: "היו שתי מחציות שונות. הגנתית לא הצלחנו להתמודד טוב, אשדוד שלטה במשחק. היינו יותר עייפים ולא מספיק מתואמים בדברים הקטנים. במחצית השנייה שדרגנו את ההגנה וקיבלנו רק 9 שערים. אפשר לציין את עומר גרא בהגנה, עשה משחק מדהים. הוכחנו היום את העומק עם הרוטציות, למרות שלא היינו במיטבנו היום. צריך לדעת לנצח גם משחקים כאלה. יהיה קשה, בטח במשחק הבית שלהם. נצטרך לראות מה עשינו טוב ולנסות להיות אף יותר טובים כדי שיהיה סיכוי במשחק השני".

מאמן אשדוד, אולג בוטנקו: "הניסיון קבע. איבדנו את זה איפהשהו באמצע המחצית השנייה. שיחקנו בסגנון שלא יכול להוביל לניצחון. הורדנו אותם בסקור נמוך שזה מה שרצינו. מרוצה מההגנה, היו פה ושם טעויות, וזה חלק מהמשחק".