רוג'ר פדרר פתח הערב (שלישי) את עונת הדשא האהובה עליו כשניצח בסיבוב הראשון של טורניר האלה את ג'ון מילמן האוסטרלי 6:7(1) ו-3:6 כדי לקבוע פגישה עם ג'ו וילפריד טסונגה בסיבוב השני. "זה תמיד חשוב לנצח בתחילת עונת הדשא, אחרת בלי להרגיש היא הופכת מאוד קצרה", אמר פדרר.

טסונגה גבר על בנואה פר הצרפתי שזרק מחבט וקיבל אזהרה 4:6 ו-5:7. אלוף השנה שעברה בורנה צ'וריץ’ הקרואטי שהדהים את פדרר לפני שנה עבר את חימו מונאר הספרדי עם 6:7(2) ו-3:6. כמו כן, המדורג 6 ניקולוז באסילשווילי נוצח ע"י האיטלקי מתאו ברטיני שזכה לפני יומיים בטורניר שטוטגרט 4:6 ו-4:6.

מי שתפסה היום כותרות היא מריה שראפובה שחזרה לשחק בטורניר מאיורקה אחרי 4 חודשי היעדרות וגברה 6:7(6) ו-0:6 על ויקטוריה קוזומובה. היריבה בסיבוב הבא היא לא אחרת מהמדורגת 1 בטורניר ואלופת ווימבלדון בשנה שעברה אנג'ליקה קרבר הגרמנייה. בנוסף, קרולין גארסיה הצרפתייה האלופה הטרייה של נוטינגהאם ניצחה את ויקטוריה אזרנקה 6:1, 4:6 ו-5:7.

מי שעוד פתחה את עונת הדשא היא הראשונה בעולם נאומי אוסקה שניצחה בבירמינגהאם את מריה סקארי היווניה 1:6, 6:4 ו-3:6. בטורניר הגברים בקוויינס לונדון התבטל כל יום המשחקים עקב גשם.