דומיניק תים לא מוכן לעצור עד שיצליח להשיג תואר גראנד סלאם ראשון. האוסטרי עשה את העבודה והצליח לנצח את נובאק ג’וקוביץ’ עם 2:6, 6:3, 5:7, 7:5 ו-5:7 בחצי גמר הרולאן גארוס אחרי משחק ארוך ומתיש שכלל חמש מערכות, שתי עצירות בעקבות הגשם ויפגוש מחר את מלך החימר, רפאל נדאל בגמר.

האוסטרי יקווה לרשום ניצחון בגמר, אחרי שבשנה שעבר לא הפריע יותר מדי לספרדי שגבר עליו באותו המעמד היוקרתי בתום שלוש מערכות בלבד וחגג זכייה מספר 11 בפאריס. תים פתח טוב את ההתמודדות אמש ובזכות אינטנסיביות רבה, ניצח במערכה הראשונה 2:6. נולה לא היה מוכן לוותר וענה לו עם 3:6 מרשים בסט הבא.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)דומיניק תים חוגג (רויטרס)

בעקבות הגשם המערכה השלישית הופסקה במצב של 1:3 עבור האוסטרי שהיה עם המומנטום בזכות שבירה שהשיג. למרות שהיה חלוד מעט בחזרה למגרש, תים התעשת במהרה וניצח בסט השלישי עם 5:7 גדול. נולה לא אמר נואש, ולמרות שהרגשנו כי האוסטרי מתקרב בצעדי ענק לגמר, הסרבי שוב שיכנע, לא ויתר ורשם 5:7 משלו. 

חשבנו שסיימנו עם הגשם אך קיבלנו הפסקה נוספת שארכה מעל לשעה, שני המתמודדים חזרו לשחק במצב של 1:4 לטובתו של תים במערכה החמישית. הסרבי נאבק עד הסוף והצליח לשבור פעמיים, קבע 5:5 אך שם זה נגמר. האוסטרי סוף כל סוף הצליח להשלים את המלאכה, ניצח 5:7 ויקווה למנוע הפעם מרפאל נדאל זכייה, אחרי שבשנה שעברה הפסיד לו בהתמודדות שלא ארכה יותר מדי זמן.

נובאק ג'וקוביץ' מאוכזב (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מאוכזב (רויטרס)

מערכה שלישית 5:7 לתים

אחרי המומנטום החיובי שהיה בו רגע לפני שהופסק המשחק אמש, תים פתח חלשה עם מספר טעויות בלתי מחויבות אך התעשת וניצח במשחקון, 1:4 לאוסטרי. ג’וקוביץ’ החזיר לו עם טניס איכותי וצימק, 4:2. הנה זה הגיע, תים לא הצליח למנוע מהסרבי שנראה נחוש מתמיד שבירה, 4:3. נולה הזיע מעט, אך בסופו של דבר שמר על משחקון ההגשה והשווה ל-4:4. ג’וקוביץ’ היה קרוב לשבירה, תים הוכיח הרבה אופי וביצע מהפך במשחקון, 4:5 לאוסטרי. ג’וקוביץ’ הצליח למנוע שבירה (5:5) אך האוסטרי זכה במשחקון הבא די בקלות, 5:6. ג’וקוביץ’ לא רצה שזה יקרה, אך תים היה מספיק עקשן לעשות את זה והשיג את השבירה היקרה מכל שעשתה את ההבדל, 5:7 לאוסטרי בסיום הסט השלישי.

דומיניק תים (רויטרס)דומיניק תים (רויטרס)
דומיניק תים (רויטרס)דומיניק תים (רויטרס)
דומיניק תים (רויטרס)דומיניק תים (רויטרס)

המערכה הרביעית 5:7 לג’וקוביץ’

תים פתח טוב את הסט עם 0:1 קליל. ג’וקוביץ’ החזיר עם טניס טוב משלו ושמר על משחקון ההגשה הפעם, 1:1. הנה זה הגיע, אופי לוחמני של הסרבי הניב לו שבירה חשובה והשאיר אותו חזק בעניינים, 1:2 לזכותו. לא ייאמן! רגע אחרי השבירה שהשיג נולה, תים עם אחת משלו בתום משחקון מותח, 2:2, הכול פתוח. וואו! הפעם היה זה נולה שעשה את העבודה והשיג שבירה נוספת ללא קושי רב, 2:3. ג’וקוביץ’ שמר הפעם על משחקון ההגשה (2:4), תים עשה את העבודה גם כן בצורה חלקה, 3:4 לזכותו של הסרבי. שוב האוסטרי! ג’וקוביץ’ לא הצליח למנוע שבירה הפעם, תים השווה ל-4:4, כמה שהוא עקשן, וניצח גם במשחקון הבא בקלות, 4:5. נולה עשה את המלאכה הפעם, 5:5. שגיאה כפולה של תים ברגע האמת, נובאק השיג שבירה, 5:6 לסרבי, שהמשיך את העבודה הטובה וזכה במערכה בזכות 5:7.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' מגיש (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' מגיש (רויטרס)
דומיניק תים (רויטרס)דומיניק תים (רויטרס)

המערכה החמישית 5:7 לתים

תים פתח טוב ועלה ל-0:1. האוסטרי היה קרוב לשבירה, הסרבי התעשת ורשם 1:1. תים החזיר עם משחקון מצוין משלו ועשה 1:2 חשוב. תים הצליח להשיג שבירה סוף כל סוף ומתקרב לגמר, 1:3. האוסטרי שמר של משחקון ההגשה ובגדול למרות טעות בלתי מחויבת שטותית שלו, 1:4. אחרי מעל לשעה, הגשם נפסק ושני הכוכבים חזרו להתמודדות במצב של 40:40. למרות שהיה קרוב לשבירה, תים לא הצליחה לעצור את נולה שחזר חד, 4:2. ג’וקוביץ’ מסרב לוותר על הגמר הזה, נולה השיג שבירה ענקית 4:3. תים עשה את זה בעצמו והשיג שבירה, התקרב בצעדי ענק לגמר מול נדאל, 3:5 לאוסטרי. המשחק ההפכפך נמשך, ג’וקוביץ’ כבר היה רגל וחצי מחוץ לטורניר, אך משום מקום ניצח במשחקון, 5:4. נולה שמר על משחקון ההגשה, 5:5 דרמטי במיוחד. תים עשה את העבודה הפעם בקלות, 5:6. תים עשה את זה! האוסטרי העפיל לגמר בתום משחק כל כך ארוך עם 5:7 בסט החמישי, יפגוש את נדאל בגמר.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)
דומיניק תים ונובאק ג'וקוביץ' בסיום (רויטרס)דומיניק תים ונובאק ג'וקוביץ' בסיום (רויטרס)