טורנירהנשים של הרולאן גארוס הולך ומתקרב לסיומו והיום נקבע למעשה הקרב על התואר מחר (שבת), כששני חצאי הגמר הגיעו לסיומם. הראשונה להשיג את הכרטיס לגמר הייתה הפתעת הטורניר, הצ’כית בת ה-19 מרקטה וונדרושובה, שגברה 5:7 ו-6:7(2) על הבריטית ג’ו קונטה, בעוד יריבתה תהיה אשלי בארטי האוסטרלית, שרשמה 7:6(4), 6:3 ו-3:6 על עוד אחת מההפתעות הגדולות של האליפות, אמנדה אניסימובה המדורגת 51 בעולם.

מרקטה וונדרושובה – ג’ו קונטה 5:7 ו-6:7(2)

עבור שתי הטניסאיות יהיה מדובר בגמר גראנד סלאם ראשון בקריירה, כך שבכל מקרה הקהל בפאריס יקבל היסטוריה בתום המשחק ביום ראשון. וונדרושובה, המדורגת 38, לא נבהלה מכך שאיבדה את ההגשות שלה לקונטה כבר במשחקון הראשון והחזירה מיד עם שבירה משלה ל-2:2. בהמשך נקלעה הצ’כית לפיגור 5:4 אבל הצליחה לשבור בדיוק ברגע הנכון ולהשיג 3 משחקונים רצופים בדרך ל-5:7 במערכה כולה.

המערכה השנייה הייתה אפילו יותר צמודה  כששוב וונדרושובה הייתה הראשונה להישבר. בדיוק כמו במערכה הראשונה הצ’כית נקלעה לפיגור 5:4 כשקונטה הגישה לניצחון במערכה, אך השחקנית בת ה-19 שוב ידעה להפגין אופי ועלתה ל-5:6. קונטה עוד כפתה שובר שוויון , אך הגיעה אליו תשושה ונכנעה 7:2 בדרך להפסד 2:0 בהתמודדות כולה. וונדרושובה, שעד הטורניר הנוכחי הישג השיא שלה היה סיבוב רביעי באליפות ארה”ב הפתוחה, עשתה קפיצת מדרגה אדירה וחגגה את המקום בקרב על התואר.

אשלי בארטי – אמנדה אניסימובה 7:6(4), 3:6 ו-3:6

האוסטרלית הגיעה כפייבוריטית מובהקת ולאחר שעלתה ל-0:5 מהיר הייתה בטוחה שהיא בדרך לטיול קליל, מה שהיה רחוק מאוד מהמציאות. דווקא בנקודה הזו אניסימובה התעוררה ועם שישה משחקונים רצופים עשתה את הבלתי ייאמן כדי להפוך ל-5:6, מה שהותיר את הקהל בפאריס פעור פה. האמריקאית הגישה לניצחון במערכה אך נשברה, והשתיים הלכו לשובר שוויון, בו אניסימובה יצאה עם ידה על העליונה בדרך ליתרון 0:1 במערכות.

במערכה השנייה השיגה האמריקאית שבירה מהירה ועלתה ל-0:3 שהציב אותה על סף עלייה לגמר, אבל כאן המשחק המשוגע סיפק תפנית נוספת כשהפעם בארטי הפכה עם שישה משחקונים רצופים בדרך ל-3:6 ומערכה מכרעת. גם במערכה השלישית אניסימובה שברה ראשונה ועלתה ל-1:2, אך כאן נגמר כוחה ובארטי הגיבה עם שתי שבירות משלה, שעזרו לה לנצח במשחק כולו ולחגוג עלייה היסטורית לגמר.