אי אפשר לעצור אותו. רפאל נדאל הוכיח שוב שעל החימר אין שני לו, והעפיל היום (שישי) לגמר הרולאן גארוס בזכות ניצחון גדול 3:6, 4:6 ו-2:6 מול רוג’ר פדרר שלא הצליח למנוע מהשור הספרדי הצגה נוספת על המשטח שהוא כל כך אוהב.

נדאל ימתין בגמר למנצח במפגש בין דומיניק תים לנובאק ג’וקוביץ’, אך הוא בהחלט יכול להיות מרוצה מהיכולת שלו, שכן הוא הכניע את הפנומן השווייצרי שהודח בחצי גמר ולא הצליח למצוא פתרונות ליכולת הפנטסטית של השור הספרדי שהיה פשוט בלתי ניתן לעצירה.

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

במערכה הראשונה הרגשנו שהולך להיות לנו קרב צמוד ופדרר היה בעניינים, אך נדאל הצליח להשיג שתי שבירות מעולות וסגר את החלק הראשון של ההתמודדות עם 3:6 קליל ויכולת משובחת. במערכה השנייה, פדרר אפילו הצליח לרשום שבירה, הקהל בפאריס כבר הרגיש שהשווייצרי עוד יוכל להשוות, אך הספרדי שוב הפגין עליונות ושבר פעמיים בעצמו וקבע 4:6.

במערכה השלישית זה היה כבר טיול של ממש, רפאל נדאל לא הותיר סיכוי לפדרר ועשה את העבודה בדרך הטובה ביותר עם 2:6. השווייצרי נראה חסר אונים מול השור הספרדי, שעם אינטנסיביות רבה וטניס נהדר עלה בצדק מוחלט לגמר הרולאן גארוס בפעם 12 בקריירה ויקווה לזכות בתואר היוקרתי שוב, תים או ג’וקוביץ’ ינסו להפריע.

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)רפאל נדאל חוגג (רויטרס)
רפאל נדאל ורוג'ר פדרר בסיום (רויטרס)רפאל נדאל ורוג'ר פדרר בסיום (רויטרס)
רוג'ר פדרר מודה לקהל בפאריס (רויטרס)רוג'ר פדרר מודה לקהל בפאריס (רויטרס)

מערכה ראשונה 3:6 לרפאל נדאל

פדרר היה זקוק לנקודה נוספת על מנת להשיג שבירה, אך השור הספרדי התעשת, עשה את המצופה ממנו בצורה טובה ועלה ליתרון 0:1. נדאל היה פשוט בלתי ניתן לעצירה במשחקון השני, פדרר לא הצליח למנוע שבירה, 0:2. מלך החימר המשיך להפגיז, פדרר לא הצליח להשיג אפילו נקודה במשחקון הנוכחי, 0:3 קליל עד כה. פדרר הצליח להתאושש מעט ומנע שבירה הפעם, 3:1. אחרי משחקון צמוד ומאבק אדיר, פדרר הצליח להשיג שבירה וצימק, 3:2. בתום משחקון הפכפך במיוחד עם מספר נקודות שבירה, נדאל עשה את העבודה ועלה ל-2:4. הספרדי המשיך עם המומנטום החיובי, 2:5 מרשים במיוחד. פדרר השאיר את נדאל ללא נקודות הפעם וצימק, 5:3. נדאל התקשה מעט, אך עשה את העבודה וסגר את המערכה עם 3:6.

רוג'ר פדרר (רויטרס)רוג'ר פדרר (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

מערכה שנייה 4:6 לרפאל נדאל

השווייצרי לא התקשה במיוחד ושמר על ההגשה הפעם, 0:1. פדרר התעלה, ועם טניס משובח השיג שבירה חשובה עבורו במערכה השנייה, 0:2. נדאל הצליח להשיג שבירה והפגין עליונות בפעם המי יודע כמה במשחק הנוכחי מול השווייצרי, 2:1. הספרדי לא התקשה במיוחד וזכה גם במשחקון הבא, 2:2. פדרר מנע מנדאל שבירה נוספת ללא תקלות רבות בדרך, 2:3. שוב נדאל שמר על ההגשה וקבע 3:3. המערכה הדו-צדדית נמשכה, הפעם השווייצרי היה זה שעשה את העבודה, 3:4. פדרר הצליח להקשות על נדאל אך מלך החימר לא ויתר וזכה במשחקון, 4:4. כמה שהוא עקשן, למרות 0:40 לשוויצרי, השור הספרדי הפך וקבע שבירה עם 4:5 גדול. המערכה נסגרה עם משחקון מרשים של נדאל ו-4:6 נהדר.

רוג'ר פדרר (רויטרס)רוג'ר פדרר (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
רפאל נדאל מגיש (רויטרס)רפאל נדאל מגיש (רויטרס)

מערכה שלישית 2:6 לרפאל נדאל

פדרר הוכיח כי הוא לא מעוניין לוותר על ההתמודדות ולמרות פתיחה טובה למשחקון של נדאל, רשם 0:1. הספרדי החזיר לו עם משחקון משלו, 1:1.  נדאל עשה זאת שוב והצליח להשיג שבירה בדרך הבטוחה לניצחון, 1:2. שוב מלך החימר היה בלתי ניתן לעצירה ושמר על משחקון ההגשה שלו, 1:3. פדרר נראה כבר גמור, נדאל המשיך לטייל עם 1:4, ואם זה לא הספיק הוא קבע 1:5. השווייצרי שמר מעט על כבודו וזכה במשחקון הבא, 5:2. נדאל סגר את הסיפור עם 3:6 והעפיל לגמר הרולאן גארוס.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)
רוג'ר פדרר מגיש (רויטרס)רוג'ר פדרר מגיש (רויטרס)
רוג'ר פדרר (רויטרס)רוג'ר פדרר (רויטרס)
רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)