אחרי שמשחקי יום רביעי נדחו בגלל הגשם, שלב רבע גמר הרולאן גארוס הגיע לסיומו היום (חמישי), והתבהרה זהות העולים ל-4 האחרונים והאחרונות אצל הגברים והנשים.

הפנומן הסרבי, נובאק ג’וקוביץ’ פגש בשלב 8 האחרונים את אלכסנדר זברב הגרמני במה שהיה אמור להיות קרב קשוח לנולה. המערכה הראשונה הייתה בהחלט כזו, כשהסרבי הצליח להשיג שבירה וניצח 5:7. להפתעתו, זברב נחלש מאוד במערכה השנייה והשלישית ובשניהם הפסיד בתוצאה זהה – 6:2 ושלח את ג’וקוביץ’ לחצי הגמר.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)דומיניק תים חוגג (רויטרס)

עוד אחד שיהיה במעמד הנכבד הוא דומיניק תים. גם האוסטרי הלוחמני לא התקשה יתר על המידה כשפגש את קארן חצ'אנוב הרוסי. האוסטרי גבר 2:6, 4:6 ו-2:6 בדרך לחצי. ג’וקוביץ’ ותים יפגשו אחד את השני בשלב הבא.

מי שהמשיכה את המסע הבלתי ייאמן שלה היא אמנדה אניסימובה בת ה-17 שהיממה את סימונה האלפ 6:2, 6:4 והעפילה לחצי הגמר כשניצחה ללא קושי את אלופת השנה שעברה. את המערכה הראשונה היא ניצחה אחרי פחות מחצי שעה, ובשנייה כבר הובילה 0:3 לפני שהאלפ שברה אותה והשוותה ל-4:4, אבל האמריקאית הוכיחה אופי בדרך ל-4:6 וניצחון פשוט ענק מבחינתה.

אמנדה אנסימיובה (רויטרס)אמנדה אנסימיובה (רויטרס)

מי שתחכה לה בחצי הגמר היא אשלי בארטי האוסטרלית, שתרשום הופעת בכורה במעמד הזה בטורניר גראנד סלאם, אחרי שגברה על מדיסון קיז 3:6, 5:7, והשיגה נקמה במי שהדיחה אותה ברבע הגמר ב-2017.