שתי אגדות, קלאסיקו, קרב הענקים. כל הסופרלטיבים מתאימים למפגש הגדול מחר (שישי) ב-14:00 בין רפאל נדאל לרוג’ר פדרר במסגרת חצי גמר הרולאן גארוס. עולם הטניס יעצור את נשימתו, כששני הכוכבים ייפגשו אחרי יותר משנה וחצי, אז השווייצרי חגג על חשבון הספרדי בטורניר שנגחאי עם ניצחון חמישי ברציפות, אך הפעם במגרש המשחקים הפרטי של נדאל זה כבר סיפור אחר.

על רקע הספקות הגדולים בנוגע ליכולתו על משטח החימר, הפנומן השווייצרי, שהגיע ללא ציפיות מרחיקות לכת, חזר לטורניר הגדול בצרפת אחרי לא פחות מ-4 שנים ודווקא הפגין עד לשלב זה יכולת משובחת במיוחד, כשברבע הגמר התגבר על בן ארצו, סטן ואורינקה שהדיח אותו בביקורו הקודם בטורניר (0:3 חלק ברבע הגמר של 2015). 

פדרר נראה נהדר באופן די מפתיע, כשהפסיד בסך הכל מערכה אחת מפתיחת הטורניר ומול ואורינקה הוא כבר הזכיר נשכחות עם כמה נקודות לפנתיאון, אבל מול השור ממיורקה זו כבר אופרה אחרת לגמרי וגם השווייצרי יודע זאת: “כמובן שלזכות בתואר כאן בצרפת זה החלום המושלם, אך עמדתי בציפיות עם ההגעה לארבע האחרונים”, הודה הכוכב הגדול.

רוג'ר פדרר מאושר (רויטרס)רוג'ר פדרר מאושר (רויטרס)

בצד השני של קרב הענקים עומד בגאון מלך החימר, אחד משני השחקנים הגדולים ביותר בכל הזמנים של הענף, שמעמיד מאזן מפלצתי של 39:429 על המשטח האדום ובצרפת רשם שני הפסדים בלבד מול 91 ניצחונות ו-11 גביעים (17 בסך הכל). בכל פעם שנדאל הגיע לארבעת האחרונים בצרפת הוא גם יצא עם התואר היוקרתי. פשוט מדהים, ספק אם שליטה אבסולוטית שכזו תהיה אי פעם על משטח כזה או אחר.

אז נכון, השור הספרדי כבר רחוק משיאו ומתקשה בשנה וחצי האחרונות מול הדומיננטיות של נובאק ג’וקוביץ’, שנושף בעורפו, אולם ב”פיליפ שאטרייה” הוא מרגיש הכי בבית. על אף שההכנה לא הייתה מזהירה בטורנירי ההכנה שקודמו לרולאן, נדאל משייט מפתיחת הטורניר ושחקן יציב ועיקש כמו קאי נישיקורי הוא פשוט רמס ללא קושי תוך שעה ו-53 דקות בלבד.

“לשחק מול פדרר יהיה רגש גדול ומיוחד, זה לא משהו שקורה בכל יום”, אמר נדאל והוסיף: “אני חייב להודות שאני משחק בצורה חיובית מאז פתיחת הטורניר, וזה נהדר עבורי כי אני מפגין יציבות גדולה. לא מובן מאליו לפגוש את פדרר בחצי הגמר, עברנו יחד את הרגעים הכי גדולים שלנו בקריירה על המגרש אחד מול השני. לכן, זה עוד פרק במאבק הגדול בנינו. אני שמח מאוד ומתרגש לקראת ההתמודדות”.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

חשוב לציין כי הטורניר הזה הוא גם צומת קריטי במיוחד במאבק על כמות המייג’ורים מכיוון שרק בגראנד סלאם הנוכחי יש פייבוריט מוחלט. נדאל רחוק שלושה תארים מהשווייצרי (20) וזכייה כאן בפאריס עוד יכולה להוביל לשוויון בפסגה אפילו תוך שנה. כמובן שיש גם צד שלישי והוא הג’וקר הסרבי (15 זכיות), שאם יקטוף את הגביע יהיה רחוק תואר בודד מהספרדי, שרואה את נובאק מתקרב אליו בצעדי ענק אחרי שהתאושש מהפציעה הקשה בכף היד.

אז מה אומרת ההיסטוריה על היריבות הגדולה בין השניים? כמובן שהיא בצד של נדאל שמוביל בראש בראש עם 23 ניצחונות מול 15 של פדרר. על חימר זה כבר הרבה פחות צמוד – 12 W לספרדי לעומת שניים בלבד עבור הפנומן משווייץ. תחזית? עם כל הכבוד לפדרר הענק, זה מגרש המשחקים של נדאל, שהפעם יתקשה מעט יותר אך לבסוף ירשום 1:3 יוקרתי בדרך לגמר ולגביע נוסף.