רפאל ונדאל ורוג’ר פדרר עלו הערב (שלישי), לחצי גמר הרולאן גארוס. הספרדי שמחפש תואר 12 בטורניר הביס את קאי נישיקורי, 1:6, 1:6 ו-3:6 תוך שעה ו-58 דקות. פדרר, שחזר לפאריס אחרי ארבע שנים, עלה לחצי גמר גראנד סלאם מספר 44 בקריירה, אחרי שניצח בדרבי שוויצרי את אלוף 2015, סטן ואורינקה  6:7(4), 6:4, 6:7(5) ו-4:6.

במערכה הראשונה ללא שבירות, פדרר ניצח 4:7 בטיי ברייק. במערכה השנייה ואורינקה שבר ל-1:2 ושמר על ההגשות עד שזכה בה. נקודת המפתח היתה כשסטן שבר ל-3:4 בסט השלישי, ונראה בדרך למהפך, אבל אז פדרר שבר בחזרה ל-4:4, ומכאן כבר ואורינקה נבלם מנטלית, ופדרר ניצח בשובר השוויון של המערכה , ובהמשך גם שבר ל-4:5 במערכה הרביעית ואחרי כמה נקודות משחק , השלים את הניצחון.

בנשים נרשמה הפתעה. אחרי 36 שנה – שחקנית בריטית מגיעה לחצי גמר ברולאן גארוס. גיבורת היום היא ג'ו קונטה הבריטית שעד השנה לא ניצחה משחק אחד ברולאן גארוס והשנה מציגה טורניר מושלם. בהופעה אגרסיבית מושלמת היא מחצה היום (שלישי) את פיינליסטית השנה שעברה סלואן סטיבנס האמריקנית 1:6 ו-4:6.

ההצלחה של קונטה (26 בעולם) על החימר השנה כבר החלה לפני הטורניר עם ההגעה לגמר טורניר רומא, שם הפסידה לקרולינה פלישקובה. עבור קונטה זהו חצי גמר גראנד סלאם שני בקריירה אחרי שהגיעה לחצי הגמר לפני כשנתיים גם בטורניר הביתי בווימבלדון.

סטיבנס. הפעם לא תגיע לגמר (רויטרס)סטיבנס. הפעם לא תגיע לגמר (רויטרס)

הבריטית שברה ל-1:3 במערכה הראשונה וטסה קדימה ל-1:6. במערכה השנייה שוב נשברה סטיבנס ל-1:3 וקונטה עם משחק הגשה מושלם צעדה קדימה לעבר הניצחון המפתיע והמרגש.

קונטה תפגוש בחצי הגמר את הצ'כית בת ה-19 מרקטה וונדרושובה, שגברה בקרב מרתק על פטרה מרטיץ' הקרואטית 6:7(1) ו-5:7. עבור וונדרושובה זה כמובן רגע השיא בקריירה שלה. מרטיץ' הוליכה 3:5 במערכה הראשונה אבל הצ'כית חזרה ניצחה בשובר השוויון ושלטה גם בפתיחת המערכה השנייה שם רצה ל-2:5. אז הגיעה תורה של הקרואטית שניסתה הכל וחזרה ל-5:5, אבל בשני המשחקונים הבאים הצ'כית טעתה פחות ועלתה לחצי הגמר.