רוג'ר פדרר הוא ראשון הגברים שעולה לשלב רבע הגמר אחרי ששוב טייל היום (ראשון), הפעם מול לאונרדו מאייר הארגנטיני המדורג 68, עם 2:6, 3:6 ו-3:6 תוך שעה ו-54 דקות. בסיבוב הבא צפוי לשווייצרי בן ה-37, מאבק קשה הרבה יותר מול בן ארצו סטן ואורינקה.

רפאל נדאל, הפייבוריט המובהק לזכייה ומי שעתיד להיפגש עם פדרר בחצי הגמר על פי ההגרלה המיועדת, לא התקשה לעבור אף הוא יריב ארגנטינאי, חואן איגנסיו לונדרו (78) עם בשלוש מערכות עם 2:6, 3:6 ו-3:6 קליל. יריבו של השור ממיורקה טרם נקבע כשהמשחק בין קאי נישיקורי לבנואה פר הופסק עקב החשיכה ביתרון 1:2 במערכות ליפני, 2:6, 7:6(8) ו-2:6.

זה היה ללא ספק המשחק של הטורניר וזה נגמר בווינר אדיר מצד אחד ובכי מצד שני. אחרי חמש שעות ותשע דקות סטן ואורינקה אלף 2015 הוכיח שהוא חוזר לכושר שיא כשניצח את הלהיט מיוון סטאפנוס ציציפאס 6:7(5), 7:5, 4:6, 6:3 ו-6:8.

אחרי המשחקים המשעממים של פדרר, נדאל וג'וקוביץ’ סוף סוף הטורניר קיבל משחק צבעוני מלא ברגש, כשהמומנטום עובר מצד לצד, עד רגעי ההכרעה כששתי טעויות של היווני העניקו לואורינקה שתי נקודות משחק כשאת השנייה ניצל עם ווינר אדיר שנחת על הקו. כעת יפגוש ואורינקה בדרבי שווייצרי קלאסי את רוג'ר פדרר.

רפאל נדאל חוגג (רויטרס)רפאל נדאל חוגג (רויטרס)

בנשים, נקבע כי מרקטה וונדרושובה הצ'כית בת ה-19 ופטרה מרטיץ' הקרואטית בת ה-28 ייפגשו גם ברבע גמר הרולאן גארוס. וונדרושובה, המדורגת 38 בעולם, שתחגוג יום הולדת 20 בעוד כשבועיים, ניצחה ללא קושי את המדורגת 12 אנסטסיה סבסטובה הלטבית 2:6 ו-0:6 בתוך כשעה. 

מרטיץ', לעומתה, נאבקה במשך שלוש מערכות מול קאיה קאנפי האסטונית, כשהיא חוזרת מפיגור מערכה ופיגור 2:0 במערכה השנייה והשלישית לניצחון 7:5, 2:6 ו-4:6. הקרואטית הרשימה במיוחד כשהצילה נקודות שבירה קריטיות כשקאנפי איימה לעלות ל-3:5 במערכה המכרעת. מרטיץ’ הגיעה ארבע פעמים בעבר לשמינית הגמר בגראנד סלאם, והיום היא סוף סוף התקדמה לראשונה בקריירה לרבע הגמר באחד מארבעת הטורנירים הגדולים.

פיינליסטית השנה שעברה סלואן סטיבנס גברה במשחק צמוד ואיכותי על אלופת 2016 גרביניה מוגורוסה 4:6 ו-3:6 . סטיבנס שהייתה יותר יציבה ועם פחות טעויות תשחק ברבע הגמר מול ג'ו קונטה הבריטית, שמעולם לא ניצחה משחק ברולאן גארוס עד השנה והיום גברה בשמינית הגמר על המדורגת 19, דונה וקיץ’, 2:6 ו-4:6. קונטה, שבשיאה דורגה במקום הרביעי בעולם והגיעה לחצי הגמר בווימבלדון.