רפאל נדאל ונובאק ג'וקוביץ’ התקדמו היום (חמישי) צעד נוסף לקראת הגמר הצפוי ביניהם בטורניר החימר מסדרת המסטרס במונטה קרלו.

נדאל, אלוף הטורניר 11 פעמים, דרס בשמינית הגמר את הבולגרי גרגור דימיטרוב 4:6 ו-1:6 בתוך שעה ו-34 דקות. יריבו הבא של מלך החימר יהיה הארגנטיני גידו פלה (35), שניצח את מרקו צ’קינטו האיטלקי 4:6, 6:4 ו-4:6 אחרי שקודם לכן העיף את המדורג 7 מרין צ’יליץ’.

נדאל חוגג (רויטרס)נדאל חוגג (רויטרס)

נובאק ג'וקוביץ’, המדורג ראשון בעולם, הביס את טיילור פריץ האמריקני בן ה-21, המדורג 65 בעולם, 3:6 ו-0:6 תוך שעה ושבע דקות. לסרבי, שלא זכה בתואר מאז אליפות אוסטרליה, צפוי פייט קשה יותר ברבע הגמר מול הרוסי הנהדר דניל מדבדב, ששלח הביתה את הכוכב היווני סטפאנוס ציציפאס עם 2:6, 6:1 ו-4:6, עם שבירה מכרעת במשחקון העשירי של המערכה השלישית.

דומיניק תים המדורג 4 בטורניר אמנם זכה השנה באינדיאן וולס עם ניצחון ענק על רוג’ר פדרר, אבל מעבר לאותו טורניר האוסטרי מאכזב. היום הוא נוצח בשמינית הגמר על-ידי דושאן ליוביץ’ הסרבי 3:6 ו-3:6. ליוביץ’ ישחק ברבע הגמר מול האיטלקי שעלה מהמוקדמות, לורנצו סונגו, שניצח את קמרון נורי הבריטי 2:6 ו-5:7.

גם המדורג שלישי אלכסנדר זברב המשיך לאכזב ובגדול. זברב נוצח בסיבוב השני על-ידי פביו פוניני האיטלקי 6:7(6) ו-1:6. האיטלקי ישחק ברבע הגמר מול בורנה צ'וריץ’ הקרואטי, שניצח את פייר-הוג הרבר הצרפתי 4:6 ו-2:6.
רבעי הגמר: ליוביץ’ - סונגו, ג'וקוביץ’ - מדבדב, פוניני - צ'וריץ’, נדאל - פלה.