איך יודעים שעונת החימר האדום נכנסת להילוך גבוה? רפאל נדאל התחיל להתאמן על המגרשים בטורניר מונטה קרלו מסדרת המאסטרס. הספרדי שנאלץ לפרוש ממשחק חצי הגמר באינדיאן וולס מול רוג'ר פדרר בגלל בעיות בברך, החל להתאמן באקדמיה שלו במיורקה לפני כעשרה ימים, הגיע היום (שבת) למונטה קרלו והמשיך לאימון לילי קל עם הסרבי דושן ליוביץ’.

כאחד משמונת המדורגים הבכירים, נדאל יחל לשחק בטורניר בו זכה 11 פעמים ביום רביעי. כמו כן, המדורג הבכיר בטורניר הוא נובאק ג'וקוביץ’, נדאל מדורג שני ואחריו אלכסנדר זברב, דומיניק תים, קאי נישיקורי וסטפנוס ציציפאס. אגב, נדאל צריך להגן בעונת החימר על 4680 נקודות אותן אסף בשנה שעברה במונטה קרלו, ברצלונה, מדריד, רומא והרולאן גארוס.

במסיבת העתונאים שנערכה לאחר ההגרלה בה נקבע כי נדאל עשוי לפגוש בסיבוב השני את בן ארצו רוברטו באוטיסטה אגוט ולאחר מכן אמר הספרדי בן ה-32 כי הוא מבין שעקב הפציעות המרובות שלו הוא לא ישחק טניס עוד שנים רבות. "אני יודע שהמקצוע הזה הוא לא לנצח, גם עד לכאן לא היה פשוט להגיע. כרגע סוף הקריירה נראה כמובן קרוב יותר מאשר לפני חמש שנים. אשתדל להמשיך כמה שיותר וליהנות מכל רגע, כמובן בתנאי שאני בריא". בכל אופן למרות הטון הפסימי, נדאל הדגיש כי זה אחד הרגעים הטובים שלו בכל שנה, לחזור למונטה קרלו בו הוא מרגיש בבית.