מדיסון קיז האמריקאית זכתה הערב בטורניר צ'ארלסטון, כשניצחה בגמר את קרולין ווזניאקי הדנית 6:7 (5) ו-3:6. זהו התואר הרביעי שלה הטניסאית בת ה-24 בקריירה והראשון השנה. 

קיז, המדורגת 18 בעולם, קיז היא הזוכה ה-15 העונה בתואר אצל הנשים, כאשר מתוך 15 טורנירים שנערכו עד כה, אף שחקנית עוד לא הצליחה לזכות בשני תארים העונה. האמריקאית שברה ל-1:2 במערכה הראשונה, אך ווזניאקי בת ה-28, שמחפשת תואר 31 בקריירה, שברה מיד בחזרה.

השתיים שמרו על ההגשות עד שובר השוויון בו ניצחה קיז 5:7. במערכה השנייה האמריקאית שברה ל-2:4 ומשם כבר המשיכה לניצחון. טורניר צ'ארלסטון הוותיק פתח בעצם את עונת החימר שמובילה אל הרולאן גארוס, למרות שהמשטח בטורניר הוא חימר ירוק מהיר, השונה מהחימר האדום באירופה.

בינתיים במקסיקו, גרביניה מוגורוסה הספרדיה הגנה בהצלחה על תוארה בטורניר מונטריי, כשגברה על ויקטוריה אזרנקה, שבגמר הראשון שלה מאז הפכה לאם, פרשה עקב פציעה ברגל במצב של 1:6 ו-1:3.

עבור מוגורוסה שרחוקה משיאה (זכתה בשני גראנד סלאמים והוליכה את הדירוג העולמי בעבר), זהו תואר ראשון העונה ושביעי בקריירה. אזרנקה, שעברה את השבוע הטוב ביותר שלה מאז 2016, כולל ניצחון על שחקנית טופ 5, אנג’ליק קרבר בחצי הגמר, סיימה את המשחק באכזבה גדולה.