בתום לילה דרמטי בקליפורניה (בין ראשון לשני) הוכתרו שני אלופים חדשים ומפתיעים באינדיאן וולס, דומיניק תים האוסטרי וביאנקה אנדרסקו הקנדית בת ה-18.

תים זכה בתואר המאסטרס הראשון שלו בקריירה, כשמנע מרוג'ר פדרר זכייה שישית בטורניר. הוא עשה זאת באופן דרמטי, כשחזר מפיגור מערכה וניצח 6:3, 3:6 ו-5:7, עם שבירה קריטית במשחקון ה-11 של המערכה השלישית.

רוג'ר פדרר מאוכזב (רויטרס)רוג'ר פדרר מאוכזב (רויטרס)

תים נוצח עד כה פעמיים במשחקי גמר טורנירי מאסטרס, שניהם במדריד, בעוד עבור פדרר זו השנה השנייה ברציפות שהוא מפסיד את התואר , אחרי שב-2018 כבר הוליך עם נקודות משחק מול חואן מרטין דל פוטרו.

בזכות הניצחון, יעלה תים למקום הרביעי בעולם והוא האוסטרי הראשון שזוכה בתואר מאסטרס מאז תומאס מוסטר ב-1997. "אין לי את הזכות לנחם אותך, יש לך 88 תארים יותר ממני", אמר תים הנרגש לפדרר בטקס הענקת הגביע. עבור פדרר אגב זה הפסד ראשוו אחרי 20 משחקי גמר בהם ניצח במערכה הראשונה: "שיחקת מצוין בסיום, התואר הגיע לך", אמר ליריבו בסיום.

דומיניק תים חוגג (רויטרס)דומיניק תים חוגג (רויטרס)

בטורניר הנשים, אנדרסקו הצעירה, טניסאית שאף אחד לא הכיר עד חודש ינואר השנה, זכתה בתואר הגדול, אחרי דרמה גדולה מול אנג'ליק קרבר הגרמנייה עם 4:6, 6:3 ו-4:6. קרבר המנוסה, אלופת שלושה טורנירי גראנד סלאם, כבר הוליכה ביתרון שבירה 2:3 במערכה הקובעת, אבל בת ה-18, שהחלה את השנה מחוץ ל-150 הראשונות בעולם, מצאה את הכוחות האחרונים שלה, בדרך לתואר הבכורה שלה, ועוד איזה תואר. 

בכך, בעצם שחזרה אנדרסקו את הישגה המדהים של נאומי אוסקה מהשנה שעברה, שגם היא זכתה בתואר הבכורה שלה בסבב באינדיאן וולס, וכולם יודעים לאן זה המשיך משם.הקנדית בכלל פתחה את העונה עם שני משחקי גמר שהפסידה בהם, קיבלה כרטיס חופשי לטורניר והפכה לראשונה שזוכה בטורניר והחלה עם כרטיס חופשי.

ביאנקה אנדרסקו (רויטרס)ביאנקה אנדרסקו (רויטרס)

היא ניצחה 28 מ-31 משחקיה השנה ותזנק 36 שלבים למקום ה-24 בעולם אחרי הזכייה. אנדרסקו, שנישקה את המגרש הכחול בסיום המרגש ואז נשכבה עם גבה על המגרש כשהיא רועדת מהתרגשות, היא הזוכה הצעירה ביותר באינדיאן וולס מאז סרינה וויליאמס ב-1999. 

"זה באמת משוגע, אני מרגישה כמו סינדרלה, נאומי עשתה את זה בשנה שעברה, וכעת השם שלי יתנוסס כאן לצד כל כך הרבה אלופות עבר ושחקניות ענקיות.זה פשוט לא ייאמן", אמרה הקנדית, שכבר לא תהיה אלמונית יותר.