רוג'ר פדרר ורפאל נדאל ייפגשו בפעם ה-39 בחצי גמר קלאסי במדבר של קליפורניה, באינדיאן וולס. פדרר, המדורג רביעי בעולם, עלה אמש (שישי) לחצי גמר טורניר האינדיאן וולס בקליפורניה מסדרת המאסטרס, כשניצח ברבע הגמר את הפתעת הטורניר, הפולני הוברט הורקץ’ בן ה-22, המדורג 67 בעולם, 4:6 ו-4:6 בתוך שעה ו-12 דקות. 

פדרר, שזכה באינדיאן וולס חמש פעמים בעבר, האחרונה לפני שנתיים, שבר פעם אחת בכל מערכה, ל-2:3 בראשונה ול-1:2 בשנייה, בדרך לחצי הגמר, שם יפגוש את נדאל התגבר על המשוכה הלא פשוטה בדמותו של קארן קצ'אנוב הרוסי אחרי שתי מערכות צמודות, 6:7(2) ו-6:7(2). נדאל גם שרד במשחק הזה כאבים בברך, שגרמו לו לקרוא לצוות רפואי.

רפאל נדאל (רויטרס)רפאל נדאל (רויטרס)

"הייתי צריך לתת את הכי טוב שלי כדי לנצח היום, ואני מקווה להיות מוכן וכשיר לחצי הגמר", אמר נדאל שזכה בטורניר שלוש פעמים. מנגד, עבור השווייצרי והפולני היה זה המפגש ראש בראש הראשון בסבב, אחרי שהם התאמנו יחד לאחרונה. על הפרש הגילאים ביניהם, העומד על 15 שנים, אמר פדרר בסיום: "זה תמיד מסקרן לשחק מול פנים חדשות ולא לפגוש אותם שחקנים כל שבוע ברמות הגבוהות".

בתוך כך, נחשף הלילה כי השניים, פדרר ונדאל, נפגשו בביתו של השווייצרי לפני כשבוע ודנו בעתיד סבב ה-atp לקראת פרישתו הצפויה של כריס קרמוד, הצ’יף של ה-atp בחודשים הקרובים. "חייבים שתהיה תוכנית ברורה של מה הולך להשתנות בסבב, אנחנו קצת מודאגים", אמר פדרר לתקשורת.

פדרר (רויטרס)פדרר (רויטרס)

אנדרסקו וקרבר בגמר הנשים

ביאנקה אנדרסקו מקנדה בת ה-18, המשיכה הלילה את הפריצה המטאורית שלה בסבב הנשים שהחלה בחודש ינואר ניצחה הלילה במשחק צמוד את אלינה סביטולינה האוקראינית 3:6, 6:2 ו-4:6. אנדרסקו שהחלה את השנה במקום ה-152 בעולם כאלמונית לרוב חובבי הטניס, תכנס בדירוג הבא לפחות למקום ה-35 בעולם, זאת בתוך פחות משלושה חודשים עם מאזן של 27 ניצחונות ושלושה הפסדים העונה.

בגמר היא תפגוש שחקנית ותיקה שהייתה ראשונה בעולם וזכתה בשלושה תארי גרנד סלאם, אנג'ליק קרבר. הגרמניה עצרה את המומנטום המטורף של בלינדה בנצ’יץ’ השווייצרית בת ה-22 שכלל תואר ענק בדובאי ושישה ניצחונות על שחקניות טופ 10 במשך כשבועיים עם 4:6 ו-2:6 קליל.

אנג'ליק קרבר (רויטרס)אנג'ליק קרבר (רויטרס)